Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 08 22
R.Paksas: ar referendumo baimindamiesi politikai neims bodėtis ir rinkimais
Partijai Tvarka ir teisingumas pakvietus surengti privalomąjį referendumą siekiant tautos mandato dėl euro įvedimo, kilo nemenkas šurmulys. Pirmiausiai į tai neigiamai sureagavo valdančiosios koalicijos partnerių politinis elitas. Kiek vėliau pasigirdo nepritarimo balsai ir iš opozicijos.

 

Pastarosiomis dienomis „tvarkiečių" siūlymą rengti referendumą dėl euro įvedimo skeptiškai įvertino iš atostogų sugrįžęs Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius. Pasak premjero, „stojant į Europos Sąjungą buvo išsamus referendumas ir taip pat stojimo sutartyje yra numatyta, kad Lietuva įsipareigoja įsivesti eurą".

 

„Nereikėtų klaidinti žmonių, nes stojimo sutartyje nėra konkrečios datos, kada Lietuva prisijungs prie euro zonos. Dėl to turime apsipręsti patys. Norėčiau pažymėti, jog kitais metais minėsime referendumo dėl Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą dešimtmetį. Per šį laikotarpį įvyko daugybė pasikeitimų. Europos Sąjungoje - taip pat. Tačiau mes tikrai nebandome kvestionuoti stojimo sutarties ir prisiimtų valstybės įsipareigojimų. Stiprindami demokratiją ir tautos balsą norime žengti pirmyn. Todėl neturime riboti piliečių galimybės pasisakyti esminiais valstybės gyvenimo klausimais. Būtent tam ir organizuojami referendumai, lygiai kaip ir rinkimai"- sakė R. Paksas.

 

Pasak „tvarkiečių" lyderio, šiandien turime mąstyti kaip bendradarbiaudami su kitomis tautomis sieksime pertvarkyti Europos Sąjungos institucijas, stiprinsime tiesioginę, dalyvaujamąją bei atstovaujamąją demokratiją ir Europos Parlamento galias.

 

„Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujanti Lietuva šiandien turi būti skaidrios demokratijos pavyzdžiu. Manau, kad toks referendumas itin reikalingas tiek mūsų valstybei, tiek pačiai Europos Sąjungai. Rudens sesijos pradžioje teiksime Seimui svarstyti įstatymo projektą dėl euro įvedimo referendumo,"- pabrėžė R.Paksas.

 

Partijos Tvarka ir teisingumas informacijos centras