Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 08 20
Rolandas Paksas: „Lietuva išlieka nuosekli Moldovos europinės krypties rėmėja“

Europos Parlamento narys, frakcijos „Laisvės ir demokratijos Europa" vicepirmininkas R.Paksas antradienį Seime susitiko su Moldovos Respublikos Parlamento pirmininku Igoriu Cormanu, atvykusiu į Lietuvą su oficialiu vizitu. Pagrindinė susitikimo tema - Moldovos europinė integracija. Kartu su Gruzija ir Armėnija, Moldova siekia dar šiemet parafuoti laisvosios prekybos sutartį su Europos Sąjunga lapkritį Vilniuje įvyksiančiame ES viršūnių susitikime. „Lietuva ir toliau išlieka nuosekli Moldovos europinės krypties rėmėja.

Esu įsitikinęs, jog narystė Europos Sąjungoje yra Jums pasiekiama, tačiau dėl svarbiausio tikslo - Jūsų valstybės klestėjimo ir žmonių gerovės - dar reikės nemažai padirbėti. Įsipareigoju būti Moldovos ambasadoriumi Europos Parlamento frakcijoje „Laisvės ir demokratijos Europa", kuri nėra gausi, tačiau politiškai pakankamai įtakinga. Kartu su partijos kolega, europarlamentaru Juozu Imbrasu dėsime visas pastangas, kad Rytų partnerystės projektas būtų sėkmingai įgyvendintas," - pažymėjo R.Paksas. Moldovos Parlamento pirmininkas Igoris Cormanas, kalbėdamas apie šiandienę Moldovos politinę situaciją, įvardijo pagrindines valstybės problemas: korupciją, sunkiai įgyvendinamą teismų reformą bei lėtus žmonių mentaliteto pokyčius.

Tačiau pažangos esama ir šiose srityse. R.Paksas išreiškė viltį, jog lietuvių ir moldavų tautos drauge kursvieningą Europą - stiprių, savarankiškų, suverenių valstybių Europos Sąjungą- ir įteikė Moldovos delegacijai originalią fotografiją su rekordinio dydžio (1650 kv. metrų) Europos Sąjungos vėliava. Iš mėlynos ir geltonos spalvos skėčių ji buvo sukurta ir rekordas užfiksuotas 2013 metų rugpjūčio 10 dieną prie Lūksto ežero, Varnių regioniniame parke, Telšių rajone.