Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2011 08 29
V. Mazuronis dėl V. Adamkaus šantažo iš prokurorų reikalauja ikiteisminio tyrimo

Partijos Tvarka ir teisingumas pirmininko pirmasis pavaduotojas, „tvarkiečių" frakcijos Seime seniūnas Valentinas Mazuronis šiandien kreipėsi į Lietuvos Respublikos generalinį prokurorą D. Valį, prašydamas šį nedelsiant pradėti ikiteisminį tyrimą dėl šalies Prezidento pareigas ėjusio Valdo Adamkaus šantažo.

„Buvusiam šalies vadovui viešai prabilus apie faktus, jog jam, einant Prezidento pareigas, buvo daromas spaudimas priimti vienokius ar kitokius sprendimus ir pareiškus, jog jis turi ir dokumentų, pagrindžiančių tokius neteisėtus veiksmus, prašau nedelsiant imtis ikiteisminio tyrimo, siekiant nustatyti, kokie asmenys ir dėl kokių priežasčių galimai atliko nusikalstamą veiką šalies vadovo atžvilgiu", - sakoma politiko pareiškime prokurorui.

Ketvirtadienį, pristatydamas savo atsiminimų knygą, „Paskutinė kadencija: Prezidento dienoraščiai", V. Adamkus viešai pareiškė: „(...)Man atsikėlus penktą valandą ryto, priėjus prie mano kompiuterio ir iš fakso išėmus tą rašytą dokumentą, mūsų šiuo metu Lietuvos tautos vadų ranka rašytas instrukcijas kaip valstybės prezidentui, kuriose sakoma - jeigu tu darai tą, o ne ką kitą, tu griauni valstybę, kaip prezidentas. Tu darai ne tai, o turi daryti tai, turi skirti tą žmogų, o ne kitą. (...)Aš turiu ranka rašytą, ne mašinėle, man, dovanokit tie, kurie man rašė, aš be pavardžių kalbu, surašytą beveik šantažą, kaip valstybės vadovui. Ten rašoma: arba tu darai taip, kaip sakome, arba griauni valstybę. Ir nors tiesiai nepasakyta, kada reikės su tavimi susitvarkysim politiškai". V.

Mazuronio teigimu, viešai išsakyti teiginiai yra pakankamas pagrindas teisėsaugos institucijoms, remiantis šalies Baudžiamuoju bei Baudžiamojo proceso kodeksais, pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimai nusikalstamų tikslų siekimo šantažuojant valstybės vadovą.

„Galbūt reikalavimai atlikti vienus ar kitus veiksmus yra susiję su šalies nacionalinio saugumo klausimais? Gal tie asmenys, šantažavę tuometinį šalies vadovą, ir šiandien užsiima aukščiausių šalies pareigūnų šantažu? Tai svarbūs klausimai, į kuriuos atsakymus nedelsiant turi gauti visuomenė. Tai jau nebėra vien tik asmeninis buvusio šalies vadovo reikalas - juk kalbama apie šalies vadovo, kuris atstovauja Lietuvos valstybę, galimą užvaldymą", - sakė V. Mazuronis.

Politikas sako tikįs, kad prokurorai ras savyje ryžto imtis šių dalykų tyrimo. „Aš dar noriu tikėti, kad šiandien Lietuvos Respublikos prokurorai yra savarankiški ir nepriklausomi ir žiūri ne į telefoną ar politikus, bet į kodeksų raidę", - sakė „tvarkiečių" frakcijos Seime seniūnas.

 

Partija Tvarka ir teisingumas