Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 09 12
R.Paksas dėl referendumo: Valdžia turi išgirsti žmonių balsą dėl žemės pardavimo užsieniečiams.
2014 metų gegužės pirmąją dieną baigsis Lietuvos narystės Europos Sąjungoje sutartyje numatytas dešimties metų laikotarpis, ribojantis žemės ūkio paskirties žemės pardavimą užsieniečiams. Pereinamasis laikotarpis žemės ūkio liberalizavimui buvo susietas ir su išmokų ūkininkams sulyginimo terminais, tačiau šis procesas pilnai dar neįgyvendintas. Pažymėtinas dar vienas svarbus momentas : Lietuvoje iki šiol nėra baigta žemės nuosavybės atkūrimo ir kompensavimo reforma.

 

„Vyriausybė turėjo parengti aiškų planą, kad prisiimtas įsipareigojimas parduoti žemės ūkio paskirties žemę Europos Sąjungos piliečiams neatneštų žalos Lietuvai. Reikli valstybės kontrolė turi būti užtikrinta visoje žemės ūkio politikos ir gamtos išteklių naudojimo plėtroje,"- sakė partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas R.Paksas.

 

Pasak R.Pakso, įsigyti žemę Lietuvoje turėtų teisę tik tie asmenys, kurie sieja savo ateitį su mūsų valstybe ir įsigytoje žemėje ketina dirbti jos labui. Šiuo atveju, reikėtų atsižvelgti į Senojo Žemyno šalių teisinį reguliavimą bei praktiką. Pavyzdžiui, Vokietijoje žemės ūkio paskirties žemės pardavimo įstatymas reguliuoja sandorius, kuomet žemės plotas viršija nustatytą dydį ir žemės konsolidacijos sandorius, kuriuose pirmenybė teikiama ūkininkams, jau vykdantiems žemės ūkio veiklą šioje šalyje.

 

„Lietuvoje būtina garantuoti žemės įsigijimo priežiūrą bei užtikrinti visišką skaidrumą žemės ūkio paskirties rinkoje, siekiant išvengti spekuliatyvių, ir kryptingam žemės ūkio vystymui prieštaraujančių, sandorių. Kita vertus, partija Tvarka ir teisingumas nuosekliai vadovaujasi savo programinėmis nuostatomis - stiprinti tiesioginę bei dalyvaujamąją demokratiją, todėl besąlygiškai pritaria piliečių grupės iniciatyvai pakeisti Konstituciją, jog referendumas būtų skelbiamas, jeigu to reikalauja ne mažiau kaip 100 tūkstančių piliečių, turinčių rinkimų teisę. Valdžia turėtų išgirsti žmonių balsą ir dėl valstybinės bei bendruomeninės reikšmės gamtos išteklių naudojimo tvarkos. Ir pavojų - čia nematau," - pabrėžė Prezidentas R.Paksas.

 

 

Partijos Tvarka ir teisingumas informacijos centras