Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 09 04
Skalūnų dujos Lietuvoje: Williams istorija Nr.2?
„Žinia apie tai, jog valdantieji sutarė dėl skalūnų dujų tik iš dalies atitinka tikrovę. Politinės tarybos posėdyje, kuriam pirmininkavo partijos Tvarka ir teisingumas vadovas, politikai negalėjo nutarti, koks turi būti konkurso komisijos sprendimas. Tai yra komisijos prerogatyva. Kita vertus, šiame posėdyje pareiškiau atskirąją nuomonę, jog nepritariu skalūnų dujų projektui iš esmės. Esu įsitikinęs, jog šis užsitesęs konkursas neatitinka nei valstybės, nei žmonių interesų. Jo rezultatus reikėtų panaikinti. Esu įsitikinęs, jog Lietuva turi atsižvelgti ir į Europos Sąjungos politikos nuostatas ir rengiamą direktyvą dėl skalūnų dujų,-" - sakė Prezidentas Rolandas Paksas.

 

Po vakar įvykusio valdančiosios koalicijos partijų politinės tarybos posėdžio visuomenei buvo paskelbta informacija, jog „valdančiosios partijos sutarė, kad JAV energetikos kompaniją "Chevron" reikia paskelbti skalūnų dujų žvalgybos ir gavybos vakarų Lietuvoje konkurso nugalėtoja." Pasak Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus, politinėje taryboje yra nutarta, kad „komisija jau artimiausiu metu pripažins nugalėtoją, ir kada bus pripažintas nugalėtojas, jam bus išduodama licencija ir per tam tikrą laikotarpį atsakingos institucijos parengs sutartį ir pateiks Vyriausybei."

 

Pasak R. Pakso, Seimas turi tobulinti įstatymus ir kitus teisės aktus, reglamentuojančius skalūnų dujų ir kitų žemės gelmėse esančių resursų paieškas ir gavybą, o Vyriausybė - svarstyti galimybę ateityje steigti valstybinę įmonę, kuri atliktų skalūnų dujų žvalgybą ir užtikrintų gavybą, jeigu tam būtų ekonominis pagrindas.

 

„Mes neturime skubėti. Lietuvai nereikia užlipti ant antrojo williamso" grėblio,"- tvirtino partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas R.Paksas.

 

Partijos Tvarka ir teisingumas informacijos centras