Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 09 02
Rolandas Paksas: „Kur gali nuvesti referendumų baimė?“

Europarlamentaro, frakcijos „Laisvės ir demokratijos Europa" vicepirmininko Rolando Pakso viešas kvietimas surengti privalomąjį referendumą siekiant tautos mandato dėl euro įvedimo, sukėlė nemenką šurmulį viešojoje erdvėje. Paradoksalu, tačiau į tai neigiamai reagavo didžioji dalis Lietuvos politinio elito: nepritarimo balsai pasigirdo ir iš valdančiosios koalicijos partnerių, ir iš opozicijos. Kone visi referendumo oponnetai naudoja tą patį ir bene vienintelį argumentą, kad euro įvedimui Lietuva neva pritarė stodama į Europos Sąjungą, nes stojant į bendriją buvo išsamus referendumas ir stojimo sutartyje yra numatyta, kad Lietuva įsipareigoja įsivesti eurą.

„Nereikėtų klaidinti žmonių, nes stojimo sutartyje nėra konkrečios datos, kada Lietuva prisijungs prie euro zonos. Dėl to turime apsipręsti patys. Norėčiau pažymėti, jog kitais metais minėsime referendumo dėl Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą dešimtmetį. Per šį laiką įvyko daugybė pasikeitimų mūsų visuomenės gyvenime. Europos Sąjungoje - taip pat. Tačiau mes tikrai nebandome kvestionuoti stojimo sutarties ir prisiimtų valstybės įsipareigojimų. Stiprindami demokratiją ir tautos balsą, norime žengti pirmyn. Todėl neturime riboti piliečių galimybės pasisakyti esminiais valstybės gyvenimo klausimais. Būtent tam ir organizuojami referendumai, lygiai kaip ir rinkimai", - sakė R. Paksas.

Pasak europarlamentaro, šiandien turime galvoti apie tai, kaip, bendradarbiaudami su kitomis tautomis, sieksime pertvarkyti Europos Sąjungos institucijas, stiprinsime tiesioginę, dalyvaujamąją bei atstovaujamąją demokratiją ir Europos Parlamento galias. „Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujanti Lietuva šiandien turi būti skaidrios demokratijos pavyzdžiu. Manau, kad toks referendumas itin reikalingas tiek mūsų valstybei, tiek pačiai Europos Sąjungai. Rudens sesijos pradžioje teiksime Seimui svarstyti įstatymo projektą dėl euro įvedimo referendumo," - pabrėžė R.Paksas.