Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 09 12
Europos Parlamento pirmininkas: Lietuva turi būti pelnytai įvertinta

E

uropos Parlamento pirmininkas Martinas Shulzas Strasbūre trečiadienį vakare priėmė Europos Parlamento frakcijos „Laisvės ir demokratijos" Europa Lietuvos delegacijos atstovus Rolandą Paksą bei Juozą Imbrasą.

 

Europarlamentarai neformaliai kalbėjosi apie Lietuvą, jos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai aspektus bei aptarė politikos aktualijas. Prezidentas R.Paksas įteikė aukščiausios Europos valstybių atstovybės vadovui oficialų patvirtinimą apie didžiausios ES vėliavos, sukurtos Lietuvoje, rekordą bei padovanojo šios unikalios kompozicijos nuotrauką. "Politika - tai ne vien posėdžiai, įstatymų ar direktyvų svarstymas. Tai visų pirma atviras bendravimas, įsiklausant į žmonių rūpesčius ir viltis, noras pajausti jų gyvenimą. Pastarajį pusmetį visa Lietuva pulsuoja Europos Sąjungos ritmu ir aš norėjau, kad Europos Parlamento vadovas tai pamatytų", - įteikdamas dovaną M.Shulzui sakė R.Paksas.

Pasak M.Shulzo, Lietuva yra nepelnytai neįvertinta, kaip pavyzdžiui Estija. Todėl pirmininkavimas ES yra puiki proga Lietuvai atsiskleisti ir šią spragą užpildyti. „Dar kartą turėjome progą įsitikinti, jog Europos Parlamento pirmininkas gerai pažįsta mūsų šalį, žino jos istoriją, kultūrą ir laiko Lietuvą gera Vokietijos kaimyne Europoje", - po susitikimo Strasbūre sakė J.Imbrasas. Rekordinio dydžio - 1650 kvadratinių metrų „gyva", iš daugiau nei tūkstančio mėlynų ir geltonų skėčių sukurta Europos Sąjungos vėliavos kompozicija, kurios nuotrauka įteikta M.Shulzui, buvo sukurta šių metų rugpjūčio 10 dieną prie Lūksto ežero Varnių regioniniame parke Žemaitijoje. Agentūra "Factum" šią kompoziciją oficialiai pripažino Lietuvos rekordu - tai didžiausia iš skėčių sukurta kompozicija. Jau pateikta paraiška ir Guinesso rekordų knygos sudarytojams dėl Lietuvoje sukurtos ES vėliavos kompozicijos kaip pasaulio rekordo registravimo.