Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 09 19
Europos Parlamento specialusis komitetas pritarė R. Pakso siūlymams

Europos Parlamento Specialusis kovos su organizuotu nusikalstamumu, korupcija ir pinigų plovimu komitetas (CRIM) balsuodamas pritarė šio komiteto nario, frakcijos „Laisvės ir demokratijos Europa" vicepirmininko Rolando Pakso siūlymams, kuriais siekiama užtikrinti efektyvesnę kovą su finansiniais nusikaltimais, sukčiavimu ir korupcija Europos Sąjungoje. Pasiūlymams buvo pritarta komitetui priimant savo galutinį pranešimą dėl kovos su organizuotu nusikalstamumu, korupcija ir pinigų plovimu. R. Paksas, vienintelis Lietuvos atstovas šiame komitete, pasiūlė suteikti platesnius įgaliojimus planuojamai įsteigti Europos prokuratūrai, kas leistų šiai institucijai efektyviau kovoti su nusikalstamomis veikomis prieš ES finansinius interesus. Kitas jo siūlymas - sukurti kompleksinę pranešimų apie korupcijos atvejus apsaugos sistemą ES lygiu ir plėsti anoniminių pranešimų apie korupcijos atvejus pateikimo galimybes bei diegti konfidencialius pranešimų apie korupciją kanalus.

„Komiteto pritarimas šiems mano siūlymams tik dar kartą patvirtina, kad organizuotas nusikalstamumas ir korupcija nėra vienos atskiros valstybės problema, kuri efektyviai gali būti sprendžiama imantis bendrų tarptautinių priemonių ir būdų", - sakė frakcijos „Laisvės ir demokratijos Europa" į komitetą deleguotas R. Paksas. Anot jo, korupcija, finansiniai nusikaltimai, dėl kurių valstybės patiria milžiniškus nuostolius, kelia didžiulį rūpestį visoje Europoje. Specialusis kovos su organizuotu nusikalstamumu, korupcija ir pinigų plovimu komitetas daugiau kaip prieš pusantrų metų buvo įkurtas siekiant įvertinti organizuoto nusikalstamumo įtaką bendrijos ekonomikai ir pateikti rekomendacijas dėl veiksmų ir iniciatyvų, kurių reikia imtis, kad būtų parengtas išsamus struktūrinis Europos masto kovos su organizuotu nusikalstamumu planas.

„Esu įsitikinęs, kad siekiant efektyviai kovoti su korupcija, labai svarbu suteikti visuomenei galimybes kvestionuoti viešųjų pirkimų rezultatus, o įvertinant tai, kad pinigų plovimo mechanizmas tampa vis sudėtingesnis, būtina nustatyti plaunamoms sumoms proporcingas atgrasomąsias sankcijas", - kalbėjo R. Paksas, tokius siūlymus pateikęs ir specialiajam EP komitetui. Skaičiuojama, kad Europos Sąjungoje dėl įtariamo sukčiavimo kasmet netenkama apie 500 mln. eurų išlaidų ir pajamų, dėl sukčiavimo PVM mokesčio srityje bendrija kasmet praranda apie 100 mlrd. eurų, o apklausų duomenys rodo, kad net 80 proc. europiečių korupciją mano esant didele valstybių problema.