Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 10 28
Rolandas Paksas: „Privalome kurti ne betautę visuomenę, bet tautų Europą“
„Šiandien turime aiškiai suvokti, jog Europos Sąjungos, kaip projekto, sumanyto dvidešimtojo amžiaus viduryje, kaip vienintelio kelio išvengti trečiosios Europos katastrofos, bandant ją suvienyti, likimas yra tapęs ir kiekvieno iš mūsų likimu, mūsų vaikų ir vaikaičių likimu. Esu įsitikinęs, jog privalome rasti naujas formas kurti kitokią Europą - stiprių, savarankiškų, suverenių valstybių Sąjungą. Lietuva turi vertybes, ant kurių statydintina toji naujoji Europa. Privalome atmesti bet kokius pasiūlymus atsisakyti tautinio identiteto, nes bendruomenė, kurios ideologinis pagrindas bus betautiškumas, anksčiau ar vėliau nueis klystkeliais", - Seime surengtoje konferencijoje "Lietuvos valstybės tvarumas ir tautos ateitis Europos Sąjungoje" sakė Europos Parlamento narys, frakcijos „Laisvės ir demokratijos Europa" vicepirmininkas Rolandas Paksas.

 

Kalbėdamas apie būsimus 2014 metų rinkimus į Europos Parlamentą, politikas pabrėžė, kad tai bus dviejų priešingų idėjų - tautų Europos ir betautės Sąjungos - susidūrimas.

 

„Tai bus kova dėl principinių dalykų, kurie sunkiai galėtų būti apibrėžiami tradicine klasikine politinių ideologijų prasme, kairės-dešinės samprata. Manau, kad šiandien stovime esminių apsisprendimų kryžkelėje - tarp kosmopolitizmo ir tautiškumo vertybių pasirinkimo. Ir nuo kiekvieno iš mūsų pasirinkimo priklausys, kuriuo keliu pasuks Lietuva. Jeigu su ja pasirinkusių antrąjį variantą Europos valstybių bus pakankamai daug, galime tikėtis, kad iš tiesų bus pradėta kurti tautų Europa", - kalbėjo R. Paksas, konferencijoje skaitęs pranešimą „Nacionalinių valstybių ateitis Europos Sąjungoje".

 

R. Pakso iniciatyva kartu su Lietuvos Kultūros politiko institutu surengtoje konferencijoje pranešimus skaitė iškilūs Lietuvos visuomenės ir kultūros veikėjai, istorikai, politikai, teisininkai bei ekonomistai.

 

Apie Lietuvos valstybę XXI amžiaus iššūkių akivaizdoje, tautos ir jos valstybės tvarumo imperatyvus, Lietuvos kultūros lauko kaitą nuo Sąjūdžio vilčių iki dabartinių praradimų, Konstitucijos ir valdžios atsakomybės tautai santykį konferencijoje diskutavo akademikas Robertas Grigas, literatai Vytautas Martinkus ir Vytautas Rubavičius, Vidmantė Jasiukaitytė, teisininkas Saulius Arlauskas, režisierius Gytis Padegimas, kiti visuomenės veikėjai.

 

„Jeigu Lietuvoje nebus atkurta inteligentija, turinti savo nuomonę ir galinti ją pasakyti, o politikai ir toliau nenorės į ją įsiklausyti, yra tik laiko klausimas, kada Lietuva kaip valstybė bus prarasta", - konferencijoje sakė filosofas Krescensijus Stoškus.