Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 10 24
Europos Parlamento narys Juozas Imbrasas apsilankė pas garsųjį keramiką
Utenos rajone, Leliūnų seniūnijoje gyvena labai talentingas ir darbštus keramikas Vytautas Valiušis. Europarlamentaras Juozas Imbrasas, išgirdęs iš Utenos bendraminčių teigiamus atsiliepimus apie tautodailininką, nusprendė susitikti su menininku.

 

Viešėdamas Utenoje, politikas apsilankė ir Vytauto Valiušio keramikos muziejuje Leliūnuose, Utenos rajone.Pabendravo su tautodailininku, apžiūrėjo ekspozicijas. Politiką lydėjo Utenos rajono savivaldybės tarybos narys Osvaldas Katinas.

 

Vytautas Valiušis per dešimtmečius savo kūrybingo darbo nulipdė ir nužiedė šimtus tūktančių keramikos gaminių, pradedant puodais, baigiant vazonais. Leliūniškis nemėgsta, kai jį vadina tautodailininku, nes mano, kad yra tik paprastas kaimo puodžius, kuris savo amato išmoko iš tėvų ir senelių. Toks kuklumas būdingas tik iš tiesų talentingiems ir darbštiems žmonėms, kuriems svarbiausia yra darbo teikiamas malonumas ir nuoširdžios pastangos. Ne veltui Vytautas mėgsta cituoti Konfucijaus žodžius: "Susirask mėgstamą darbą irtau niekada nereikės dirbti", nes jam pačiam jo dirbamas darbas - malonus širdžiai ir teikia daug teigiamų emocijų.

 

Tautodailininko nuopelnų sąrašas labai ilgas: sertifikuotųtautinio paveldo tradicinių amatų meistras, senojo puodžiaus amato puoselėtojas, juodosios keramikos žinovas ir meistras, daugelio respublikinių, tarptautinių parodų dalyvis ir nugalėtojas. Uteniškiams puikiai žinomas meistro nuopelnas, kuris garsina Utenos miestą Lietuvoje ir užsienyje, - nuostabusis Vytauto Valiušio keramikos muziejus, kuris tapo Utenos kraštotyros muziejaus filialu. Tautodailininkas padovanojo muziejui daugiau, kaip 20 metų rinktą senosios keramikos kolekciją, muziejuje eksponuojami ir jo paties darbai, savo neįtikėtinu grožiu verčiantys aikščioti iš nuostabos.Vietos gyventojai žino, kad muziejaus durys svetingai atviros visiems lankytojams: tautodailininkas rengia edukacines pamokas moksleiviams, muziejuje vyksta parodos, seminarai, vietos renginiai.

 

Europos Parlamento narys J. Imbrasas ir talentingasis V. Valiušis kelias valandas diskutavo įvairiomis temomis, pradedant nuo švietimo ir baigiant žemės ūkiu. Politikas liko sužavėtas begaliniu menininko darbštumu, pozityviu mąstymu ir energija. Tautodailininkui taip pat patiko veržlus ir energingas politikas.

 

Susitikimo pabaigoje abu vyrai apsikeitė dovanomis: keramikas padovanojo europarlamentarui savo nuostabius kūrinius, o šis neliko skolingas dovanodamas knygą apie Lietuvos karžygius ir palinkėjo, kad menininko istorija kada nors atsirastų tokiame leidinyje.