Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 11 08
R.Paksas: Įvykdytas išpuolis prieš žiniasklaidą yra pavojaus ženklas demokratijai Lietuvoje
„Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų veiksmai prieš naujienų agentūros BNS žurnalistus ir žiniasklaidą yra beprecedentis išpuolis per visą Lietuvos nepriklausomybės laikotarpį,"- penktadienį pareiškė partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas Prezidentas Rolandas Paksas. "Atliekamos kratos redakcijoje ir žurnalistų namuose, keletą valandų trunkančios apklausos, darbo priemonių konfiskavimas sugrąžina į praeities laikus, kai spaudos laisvė buvo tiesiog neįmanoma. Labiausiai neramina tai, kad laisvos šalies žiniasklaida buvo užpulta STT agentų ir viešai pažeminta ten, kur laisvas žodis labiausiai turėtų būti apgintas - Respublikos Seime. Įvykdytas išpuolis prieš žiniasklaidą yra pavojaus ženklas demokratijai Lietuvoje ," - sakė R.Paksas.

 

Pasak R.Pakso, Lietuvos, kaip ir daugumos demokratinių valstybių teisės aktai žurnalistams garantuoja teisę neatskleisti savo informacijos šaltinių. Toji teisė yra viena pamatinių žiniasklaidos laisvių, todėl STT agentų bandymas šią teisę apriboti policiniais metodais negali būti toleruojamas laisvoje šalyje.

 

"Informuodami visuomenę, žurnalistai atlieka savo tiesioginę pareigą ir negali būti persekiojami už kitų institucijų neatsakingus, o galbūt net tyčinius veiksmus, atskleidžiant valstybės paslaptį sudarančią informaciją,"- pabrėžė R. Paksas.

 

Partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas teigė, kad Specialiųjų tyrimų tarnybos struktūrų išpuoliai prieš laisvą žiniasklaidą privalo būtų sustabdyti, o jų užsakovai ir vykdytojai tinkamai įvertinti.

 

Partijos Tvarka ir teisingumas informacijos centras