Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 11 07
Šakiuose viešėjo Europos Parlamento narys Juozas Imbrasas
Viešnagę po zanavykų kraštą Europos Parlamento narys J.Imbrasas pradėjo Zyplių dvare, kur lydimas partijos Tvarka ir teisingumas Šakių skyriaus pirmininko Kęstučio Gudelevičiaus bei kitų partijos narių, kartu su Lukšių seniūnu Vidu Cikana apžiūrėjo dvarą, aptarė turizmo problemas, savivaldybės reikalus.

 

Susitikimas tęsėsi Šakių kultūros centre, kur gausiai susirinkę rinkėjai išsakė savo problemas, rūpesčius bei lūkesčius. Į klausimą apie jaunimo užimtumo problemas, J.Imbrasas atsakė, jog reikia kurti pridėtinę vertę, tuomet bus darbo ir jaunam ir senam. „Jaunimas yra mūsų ateitis, didžiausias mūsų turtas, suteikime galimybes jiems dirbti, bet kaip gali jaunas žmogus , baigęs universitetą įsidarbinti, jei reikalaujama 3 metų darbo stažo, kelių kalbų mokėjimo, jei tas žmogus neturi galimybės dirbti, tai iš kur tas stažas? Tada ir priima dirbti savus..."- samprotavo J.Imbrasas.

 

Susitikime dalyvavę ūkininkai domėjosi, kodėl Lietuvos ūkininkai gauna mažiausias tiesiogines išmokas iš visų ES valstybių. J.Imbrasas paaiškino, kad dar šiais metais turėjo išmokas sulyginti, tačiau tarp ES narių šiuo klausimu kyla daug diskusijų, nesutarimų, Briuselyje tebevyksta derybos. Politikas akcentavo, kad į surengtus ūkininkų piketus Briuselyje buvo sureaguota, įsiklausyta. Politikas palietė ir žemės pardavimo užsieniečiams klausimą, jis pabrėžė, kad nei vokiečiai, nei prancūzai taip lengvai žemių neparduoda, to turėtų mokytis ir lietuviai, o jei parduoda, tai turėtų užsidėti „saugiklius",kurie garantuotų, jog nusipirkę žemę užsieniečiai jos nemainytų kaip čigonai arklius, o žemę dirbtų, gamintų produkciją.

 

Šakiečiai skundėsi, kad uždarinėjamos mokyklos - vieninteliai kultūros židiniai kaimo vietovėse. „Valstybė turi atsisukti veidu į švietimą, mesti į ją finansus, turime keisti švietimo sistemą. Kaip pavyzdys yra Suomijos švietimo sistema, kuri aštuonerius metus pirmauja visame pasaulyje. Kada mūsų mokyklose paruoštas mokinys galės dirbti bet kurioje valstybėje, tada nereikės uždarinėti mokyklų..." samprotavo politikas.

 

J.Imbrasas turėjo pastebėjimų ir dėl to, kaip mūsų šalyje dirba policininkai. „ Trūksta žmonių, ima tą kurį rado, mes nedarome atrankos, kad rastume geriausią pareigūną, kaip tą atranką padaryti, jei tokie maži atlyginimai. Stebėjau Briuselyje dirbančią pareigūnę gatvėje, ji ten tvarkėsi kaip mama su vaikučiais, kultūringai, visi ten ją gerbė"- svarstė J.Imbrasas.

 

Politikas akcentavo, kad kovojant su bedarbyste būtina teisingai naudoti Europos pinigus, kurti darbo vietas, kovoti su biurokratija. Politiko nuomone Lietuvoje prikurta tiek įstatymų, reglamentų, poįstatyminių aktų, kad valdininkija pati juose pasimeta kaip džiunglėse.

 

Šakiečiai domėjosi kultūros darbuotojų atlyginimais, pienininkystės ir kitais klausimais. Pasak J.Imbraso, rinkėjai turėtų prieš eidami balsuoti geriau pagalvoti, ką rinkti, už ką balsuoti, žmonėm sunku susigaudyti, kurį išrinkti. Vieni renką tą, kuris gerai atrodo, ar gerai šneka. Susirinkusiems politikas linkėjo būti aktyviems piliečiams, domėtis kaip valstybė tvarkosi, kaip gyvename toje valstybėje.

 

Susitikime dalyvavęs partijos Tvarka ir teisingumas Kalvarijos skyriaus pirmininkas, Kalvarijos rajono savivaldybės tarybos narys Vincas Plikaitis prisiminė savo kaip politiko kelią, dėkojo bendražygiui K.Gudelevičiui už bendradarbiavimą, linkėjo šakiečiams būti drąsesniems, aktyvesniems, o pastebėjus blogybes, nenusisukti nuo jų, o kovoti visomis leistinomis priemonėmis.

 

Europarlamentaras J.Imbrasas šakiečiams dovanojo kamerinio ansamblio " MeLody Duo " iš Vilniaus (smuikininkė Marija Berezina ir akordeonistė Liucina Vlasenko) koncertą.