Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 10 29
EUROPOS PARLAMENTO NARIO JUOZO IMBRASO VIZITAS KALVARIJOJE
Spalio 29 d. Kalvarijoje lankėsi partijos pirmininko pavaduotojas europarlamentaras Juozas Imbrasas. Čia jį maloniai sutiko partijos Kalvarijos skyriaus pirmininkas Vincas Plikaitis ir kiti partiečiai.

 

Pirmiausia garbingas svečias apsilankė Kalvarijos gimnazijoje, kur susitikto su mokytojų kolektyvu. Mokytojams svečias papasakojo apie darbą Europos Parlamente, kitas valstybes irpavyzdžius iš jų gyvenimo.

 

Kalbėdamas apie švietimą paminėjo, kad geografiniu atžvilgiu mūsų šalis panaši į Suomiją, turinti daug miškų, žemės, bet kitais gamtos ištekliais pasigirti negalinti. Suomija neabejotinai prioritetu laiko švietimą ir negaili lėšų asmenybių ugdymui. Neveltui Suomijos švietimo programa pripažinta pačia geriausia Europoje. Mūsų šaliai naudinga būtų išanalizuoti suomių švietimo programą ir ją pritaikyti Lietuvoje. Po apsilankymo gimnazijoje Juozas Imbrasas džiaugėsi ne tik renovuotu gimnazijos pastatu, bet ir nuoširdžiu direktorėsbeimokytojų kolektyvo dėmesiu.

 

Kitas vizito tikslas buvo Sangrūdos seniūnija, kur gyventojai buvo kviečiami išklausyti partijos Tvarka ir teisingumas Kalvarijos savivaldybės tarybos narių veiklos ataskaitų ir susitikti su europarlamentaru Juozu Imbrasu. Tarybos nariai pateikė susirinkusiems ataskaitą apie veiklą Kalvarijos savivaldybės tarybos darbe.

 

Po jų kalbėjęs J. Imbrasas aiškiais pavyzdžiais perteikė, kaip gyvena kitų ES šalių žemdirbiai ir kodėl klesti jų kaimai. Paprašytas gyventojų pakomentuoti klausimą dėl žemės pardavimo užsieniečiams, svečias teigė, kad Stojimo į Europos Sąjungą sutartyje yra numatytas žemės pardavimas užsieniečiams, tačiau šiuo metu nuo skuboto žemės pardavimo užsieniečiams reikėtų susilaikyti. Juk ir pati ES neįgyvendino sutartyje numatytų įsipareigojimų, - tai yra mokėti mūsų žemdirbiams tokias išmokas, kokios mokamos kitų ES šalių žemdirbiams.

 

Pats europarlamentaras dėjo daug pastangų, taip patdalyvavo protesto mitinge prie Europos Parlamento, kad Lietuvos žemdirbiai gautų vienodas išmokas jau nuo 2013 metų. J. Imbrasas sakė, kad norint parduoti žemę užsieniečiams reikalinga pritaikyti daug saugiklių. Parduota žemė neturi tapti tik prekybos ir pasipelnymo šaltiniu. Reikia, kad žemę įsigiję užsieniečiai ją tausotų, dirbtų ir naudotų pagal paskirtį.