Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 11 05
Europarlamentarų laiškas Lietuvai: kodėl neįgyvendintas Žmogaus teisių teismo sprendimas?

Grupė Europos Parlamento narių išsiuntė laišką Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei dėl Rolando Pakso teisių suvaržymo. Kreipimesi į Prezidentę Dalią Grybauskaitę klausiama, kodėl Lietuva iki šiol neįgyvendino 2011 metų sausio 6 dienos Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimo. „Džiaugiamės sėkminga Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai pradžia bei aktyvia Jūsų veikla dėl Europos Sąjungos ir Rytų patnerystės programos prioritetinių krypčių politikos įgyvendinimo. Artėjant viršūnių susitikimui Vilniuje, Jūsų šalis vis labiau traukia ne tik Senojo Žemyno, bet ir viso Pasaulio bendruomenės dėmesį. Matome Jūsų pastangas puoselėjant tas pagrindines vertybes, ant kurių statydintina naujoji Europos ateitis.

Tačiau mus, Europos Parlamento narius, pasiekia žinios, jog kai kurie žmogaus teisių standartai bei tarptautinių institucijų sprendimai Lietuvoje nesulaukia deramo valstybės institucijų dėmesio", - sakoma laiške, kurį pasirašė Marine Le Pen (Prancūzija), Franz Obermayr (Austrija), Jaroslav Paška (Slovakija) ir Aleksander Mirsky (Latvija). Europos Žmogaus Teisių Teismo Didžioji kolegija 2011 metų sausio 6 dienos sprendimu pripažino, kad Lietuvos Respublikos įstatymuose ir konstitucinėje doktrinoje nustatytas draudimas asmeniui, kurį Seimas apkaltos proceso tvarka pašalino iš užimamų pareigų ar panaikino jo Seimo nario mandatą, iki gyvos galvos būti renkamam Seimo nariu, yra neproporcingas ir prieštarauja Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 1 Protokolo 3 straipsniui. Prisijungdama prie Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos Lietuvos Respublika įsipareigojo pašalinti bet kokius prieštaravimus tarp šios Konvencijos ir nacionalinės teisės.

Europos Žmogaus Teisių Teismas atkreipė dėmesį, kad sprendimą uždrausti aukštam pareigūnui, kuris pasirodė esąs netinkamas eiti savo pareigas, kada nors tapti parlamento nariu visų pirma turėtų priimti rinkėjai, kurie rinkimuose turi galimybę pasirinkti, ar vėl pasitikėti atitinkamu asmeniu. Europos Žmogaus Teisių Teismas akcentavo, kad „žmonių nuomonės raiškos laisvė renkant įstatymų leidybos institucijas" privalo būti užtikrinta visais atvejais. Marine Le Pen - Prancūzijos visuomenės ir politinė veikėja. Ji yra jauniausia Jean-Marie Le Pen dukra. Europos parlamento narė nuo 2004 metų. 2011 metų sausio 16 dieną Marine Le Pen tapo Prancūzijos Nacionalinio fronto pirmininke.