Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Lapkričio 2018>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 2829301234 
 567891011 
 12131415161718 
 19202122232425 
 262728293012 
Naujienos
 
2013 11 19
R. Paksas: Svarbiausiais valstybės raidos etapais valdžia neturi bijoti išgirsti tautos balsą
Pirmadienį įvykusiame valdančiųjų partijų politinės tarybos posėdyje, partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas Prezidentas Rolandas Paksas informavo koalicijos partnerius apie pradedamą visuomeninę akciją „50 tūkstančių piliečių - už referendumą dėl euro įvedimo Lietuvoje".

 

Partija Tvarka ir teisingumas dar prieš prasidedant Seimo rudens sesijai yra deklaravusi savo principinę politinę nuostatą, jog dėl euro įvedimo Lietuvoje turi būti surengtas privalomasis referendumas, tačiau šiai iniciatyvai parlamente nebuvo pritarta.

 

Konstitucijoje (68 str.) yra įtvirtinta piliečių įstatymo iniciatyvos teisė. Penkiasdešimt tūkstančių piliečių, turinčių rinkimų teisę, gali teikti Seimui įstatymo projektą, ir Seimas privalo jį svarstyti.

 

„Mes nuosekliai išnaudosime visas politines ir teisines galimybes siekdami įtikinti koalicijos partnerius, jog dėl euro įvedimo 2015 metais būtų gautas tautos mandatas. Lietuva dalijasi ar patiki Europos Sąjungai valstybės institucijų kompetenciją sutartyse, kuriomis yra grindžiama Europos Sąjunga, srityse ir tiek, kad kartu su kitomis Europos Sąjungos valstybės narėmis bendrai vykdytų narystės įsipareigojimus šiose srityse, taip pat naudotųsi narystės teisėmis. Tačiau terminas, kada Lietuva turi atsisakyti nacionalinės valiutos jokiose sutartyse nėra apibrėžtas. Manau, sprendimas dėl Lietuvos įsijungimo į euro zoną gali turėti esminių pasekmių valstybės ir tautos ateičiai. Todėl svarbiausiais valstybės raidos etapais valdžia neturi bijoti išgirsti tautos balsą,"- sakė R.Paksas.

 

Pasak R.Pakso, artėjantį savaitgalį Birštone įvyksiančiame partijos Tvarka ir teisingumas savivaldybių tarybų atstovų, Seimo narių bei vadovybės forume ketinama priimti atitinkamą politinę rezoliuciją bei aptarti organizacinius klausimus dėl piliečių parašų rinkimo akcijos visoje Lietuvoje.

 

Partijos Tvarka ir teisingumas informacijos centras