Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 11 27
Rolandas Paksas: „Įsijungimas į euro zoną gali turėti esminių pasekmių valstybės ir tautos ateičiai“

„Mūsų sėkmės ištekliai glūdi tautoje: čia - Lietuvoje, o ne Briuselio, Vašingtono ar Pekino miražuose. Būdami laisvi savo Tėvynėje mes neturime leistis būti žeminami, oriai ginti savo vertybes, tikėjimą, laisvą valią ir pagarbą žmogui. Norėčiau pabrėžti, jog būtent šiuo požiūriu vadovaudamiesi mes pakvietėme visuomenę aktyviai raginti politikus surengti privalomąjį referendum ir gauti Tautos mandatą dėl euro įvedimo", - kalbėdamas konferencijoje „Efektyvus vietos ir regionų valdžių sistemos kūrimas, atsižvelgiant į Europos Tarybos vietos ir regionų kongreso rekomendacijas stiprinti vietos valdžią. Galimybės įvesti tiesioginius merų rinkimus" sakė Europos Parlamento frakcijos „Laisvės ir demokratijos Europa" vicepirmininkas Rolandas Paksas. Anot jo, mūsų šalies Konstitucijoje (68 str.) yra įtvirtinta piliečių įstatymo iniciatyvos teisė. Penkiasdešimt tūkstančių piliečių, turinčių rinkimų teisę, gali teikti Seimui įstatymo projektą, ir Seimas privalo jį svarstyti. Europarlamentaras pabrėžė, kad sprendimas dėl Lietuvos įsijungimo į euro zoną gali turėti esminių pasekmių valstybės ir tautos ateičiai. „Europa - tai civilizacija, kurios ateitis ir likimas yra svarbiausias mūsų rūpestis. Šiandien didžiausias dėmesys skiriamas globaliems ekonominiams procesams. Tačiau tikroji grėsmė yra tai, ką Benediktas XVI pavadino „reliatyvizmo diktatūra". Tai yra radikalus skepticizmas dėl žmogaus gebėjimo pažinti tiesą. Jis veda į moralinį reliatyvizmą. Jis veda į moralinį reliatyvizmą - tėra jūsų tiesa, mano tiesa, bet nėra TIESOS. Šitas reliatyvizmas kiekvienam primetamas naudojant valstybės galią. Tai rimta problema ir gilių demokratijos tradicijų šalyse, įskaitant ir Jungtines Amerikos Valstijas, ir Europos Sąjungą.

Manau, tai yra ir Lietuvos problema. Šiandien turime aiškiai suvokti, jog Europos Sąjungos kaip projekto, sumanyto dvidešimtojo amžiaus viduryje, kaip vienintelio kelio išvengti trečiosios Europos katastrofos kažkaip bandant ją suvienyti likimas yra tapęs ir kiekvieno iš mūsų likimu, mūsų vaikų ir vaikaičių likimu. Turime pasipriešinti Europos Komisijos pastangoms kaip sako Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas, „įvesti kultūrinį ir konstitucinį vienodumą šalyse narėse" ir diegti komunistinę ideologiją, transformuotą į radikalų liberalizmą", - sakė R. Paksas. Savo kalboje jis atkreipė dėmesį į statistikos agentūros „Eurostat" paskelbtus duomenis apie gyventojų skaičiaus pokytį Europos Sąjungos šalyse pernai metais. Nors bendras gyventojų skaičius pernai Europoje augo, Lietuvoje jis sumažėjo daugiau nei procentu. Lietuva tarp dvidešimt aštuonių Europos Sąjungos šalių pirmauja pagal migracijos nuostolius ir neigiamą natūralų prieaugį. Gyventojų skaičius pernai metais išaugo septyniolikoje Europos Sąjungos šalių ir sumažėjo vienuolikoje. Labiausiai praretinusių savo gyventojų gretas šalių trejetuke karaliauja Baltijos valstybės: Lietuva (-10,6 - tūkstančiui gyventojų), Latvija (-10,3) ir Estija (-6,8). „Migracija yra epochinio masto socialinė problema, reikalaujanti tvirtos ir toliaregiškos tarptautinio bendradarbiavimo politikos", - pabrėžė R. Paksas. Anot jo, dabartiniai emigracijos mastai gali turėti lietuvių Tautai negrįžtamų, pražūtingų pasekmių.

Todėl kaip vieną pirmųjų žingsnių R. Paksas siūlo apsvarstyti parlamentinio Tautos migracijos komiteto sukūrimo klausimą. „Pripažindami laisvo darbo jėgos judėjimo principą, turime sukurti valstybinę emigrantų sugrįžimo į Lietuvą strategiją. Reikia telkti pilietines iniciatyvas, skirti materialinius ir finansinius išteklius reemigracijai skatinti", - pabrėžė R. Paksas. Kalbėdamas apie savivaldos svarbą valstybės ateičiai, jis akcentavo, kad savivaldos ir demokratijos ryšys yra tiesioginis. Europos vietos savivaldos Chartijos 3 straipsnio 1 dalis skelbia, kad „vietos savivalda reiškia, kad vietinės valdžios organai įstatymų nustatytose ribose turi teisę ir gebėjimą tvarkyti ir valdyti esminę viešųjų reikalų dalį, už tai prisiimdamos pilną atsakomybę ir vadovaudamosi vietos gyventojų interesais".

„Vis svarbesnis ir labiau akcentuojamas visuomenės ir valstybės veiklą reglamentuojantis yra subsidiarumo principas.Jis reiškia, kad viską, ką gali išspręsti ir susitvarkyti pati bendruomenė, ji turi turėti teises ir galimybes tai daryti. Šis principas galioja ir valstybės ar savivaldybės santykiuose su piliečiu: tai, ką gali išspręsti pats pilietis, neturi imtis spręsti savivaldybė ar valstybė", - sakė R. Paksas. Užsiminęs apie seniai sklandančią tiesioginių merų rinkimų idėją, jis pabrėžė, kad tik tiesiogiai bendruomenės išrinktas meras gali vadinti meru ir patikino, kad būtina taisyti teisės aktus ir realizuoti tiesioginių mero rinkimų idėją jau 2015 metų savivaldos rinkimuose.