Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 12 01
R.Paksas: Nesėkminga derybų su Ukraina baigtis buvo nulemta iš anksto
Penktadienį Vilniuje baigėsi svarbiausias Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai renginys - Rytų partnerystės susitikimas. Šiame viršūnių forume Gruzija ir Moldova parafavo Asociacijos ir laisvos prekybos sutartis su Europos Sąjunga. Asociacijos sutartis su Ukraina liko nepasirašyta.

 

„Tokia užsienio politika, kokią pastaruoju metu bando formuoti Europos Sąjungos biurokratija bei ją palaikantys kai kurių valstybių lyderiai, yra neparemta realiais integraciniais siekiais, deklaratyvi ir neperspektyvi,"- vertindamas Vilniaus susitikimą sakė Europos Parlamento narys Prezidentas Rolandas Paksas.

 

Pasak R. Pakso, nesėkminga derybų su Ukraina baigtis buvo nulemta iš anksto ir tai yra neteisingos Europos Sąjungos užsienio politikos pasekmė. Europos Sąjungos Rytų partnerystės programos tikslas yra ne konfrontacija, o laisvosios prekybos principų, demokratijos ir žmogaus teisių apsauga visoje posovietinėje erdvėje. Tačiau irzlūs ir kaltinimais grįsti aukščiausių Europos Sąjungos vadovų pasisakymai Ukrainos ir Rusijos atžvilgiu skambėjo tiek prieš susitikimą Vilniuje, tiek jo metu, tiek jam pasibaigus.

 

Atotrūkis nuo realijų, nepaisymas geopolitinių intersų ir „šaltojo karo" laikus menanti retorika bei diplomatija veda Europos Sąjungos santykius su Ukraina ir Rusijos Federacija į aklavietę. Kita vertus, Lietuva, turinti vieną ilgiausių Europos Sąjungos išorinių sienų, labai greitai gali patirti tokios politikos padarinius ir būti palikta viena spręsti iškilusių problemų su kaimynėmis šalimis.

 

„Europos Sąjungos institucijos turi užtikrinti, kad įvairūs jos išorės politikos aspektai būtų tarpusavyje suderinti, skelbtų vieną aiškią žinią, tačiau Europos Komisijos pirmininko Jose Manuelis Barroso bei Europos Vadovų Tarybos pirmininko Hermanas Van Rompuy pasisakymai Vilniuje buvo griežto, ultimatyvaus ir konfrontacinio pobūdžio. Tai yra ženklai, kad Europos Sąjungos užsienio politika vedama neteisinga linkme. Tenka apgailestauti, jog tai turiu konstatuoti vieno pompastiškiausių Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai renginių fone. Nepasiteisinus lūkesčiams, europietiškas vertybes deklaruojantis elitas bent jau galėjo pasistengti, kad visiems suverenių valstybių vadovams - buvusiems, galbūt, ir būsimiems derybų partneriams - būtų išlaikyta derama pagarba, išvengta kaltinimų, kategoriškų politinių vertinimų. Tačiau ir to nepavyko pasiekti,"- pabrėžė partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas R. Paksas.

 

Partijos Tvarka ir teisingumas informacijos centras