Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Sausio 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 30123456 
 78910111213 
 14151617181920 
 21222324252627 
 28293031123 
Naujienos
 
2011 09 06
Lietuvoje populiari užseniečių nelegali veikla?
Turbūt daugeliui jūsų bent kartą teko girdėti ar matyti televizijos laidą apie nelegalias veiklas mūsų Lietuvoje. Ne išimtis ir aš.

 

Jau ne pirmus metus aš stengiuosi į viešumą pakelti nelegalaus, mano manymu, Čekijos cirko "MARCEL" veiklą. Tačiau atsirasdavo pakankamai daug biurokratinių kliūčių. Pateiksiu keletą pavyzdzių. Nuvažiavau į minėtą cirką nusipirkti bilietą, kasininkei padavus bilietą pamačiau, kad ant bilieto nėra serijos numerio, nei bilieto numerio, nei vietos kur turėčiau sėdėti numerio. Kyla klausimas, kaip su tokiais bilietais galima vesti apskaitą ir kaip su mūsų šalies mokesčiais yra atsiskaitoma?? Iškėliau šį klausimą VMI, tačiau man buvo atsakyta, kad jie patikrins ir išsiaiškins esamą situaciją ir po keletos dienų duos man atsakymą. Žinoma aš jokio atsakymo negavau, ir ne todėl kad jie nenorėtų man padėti, o todėl, kad cirkas dirba valandomis kada VMI nebedirba, kaip ir daugelis kitų institucijų. Suprantama, surengti neeilinį patikrinimą butų sudėtinga. Galiu padėkoti tik vienai iš daugelio mokesčių inspekcijoms už tai, kad sureagavo į mano prašymą ir padėjo nubausti, bei sunumeruoti jų bilietus, tai ačiū jums mieli Alytaus miesto mokesčių inspekrotiai. Dar vienas pavyzdys, kodėl manau, kad jų veikla nelegali, tai kad man atėjus į rajono Savivaldybę kur tuo metu stovėjo cirkas, paklausiau, ar šis cirkas pateikė prašymą, ar gavo leidimą stovėti toje teritorijoje ir vykdyti komercinę veiklą, ar veterinarijos tarnyba leido gyvūnus laikyti toje vietoje, ar buvo duotas leidimas iš priešgaisrinės tarnybos ir pan .? Žinote kas man buvo atsakyta? "- O kur toks cirkas yra?". Tai aiškiai parodo, kad jokių prašymų šis cirkas nepateikė ir jokių leidimų negavo. Pamenate nesenai kilusį skandalą dėl nelegalių atrakcionų Palangoje? Tačiau jis buvo uždarytas tik po nelaimingo atsitikimo, o iki tol sėkmingai vykdė veiklą. Tai ar reikia laukti kol koks gyvūnas užpuls vaiką ir tik tada bus susidomėta šio cirko veikla? Paminėsiu, kad cirkas "MARCEL" įsirengė privačioje teritorijoje ir elektrą gavo iš šalia esančios parduotuvės.

 

Galėčiau atskleisti daugiau faktų apie šį cirką ir jo abejotiną veiklą, tačiau palieku spręsti jums. Teko būti čekų cirko "MARCEL" pasirodyme, ir galėčiau drąsiai pasakyti, kad pasirodymai yra labai žemo lygio. Esu didelis cirko gerbėjas, mačiau daugelio šalių pasirodymus, mačiau, kaip viskas turi būti, todėl leidžiu sau pasakyti, kad šio cirko pasirodymai yra žemo lygio, labiau panašu į saviveiklą. Pastebėjau, kad mūsų šalies gyventojai pradėdami verslą, susiduria su daugeliu kliūčių ir moka didžiulius mokesčius. Čia atvažiavę kitos šalies gyventojai gali veikti ką tik nori, vykdyti veiklas, nemokėti mokesčių ir reikšti nepasitenkinimus ir kokia teisę jie turi vadinti mūsų šalį "bananų šalimi". Kodėl užsenietis yra geresnis nei mes? Kodėl mes turime nuolaidžiauti žmonėms, kurie negerbia tos šalies įstatymų ir jų nesilaiko? Todėl ir kreipiuosi į visus Lietuvos Respublikos piliečius su prašymu padėti kovoti su nelegalimis veiklomis, ir tuo tarpu padėkite man, nelikite abejingi, praneškite apie šį cirką, kai jis atvyks į jūsų miestą, praneškite tam atsakingom institucijoms.

 

Partija Tvarka ir Teisingumas

 

Šeškinės skyriaus pirmininko pavaduotojas

 

Anatolijus Larionovas