Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 12 13
Europos Parlamento narys Juozas Imbrasas lankėsi Utenos mokymo įstaigose
Gruodžio 13 dieną Europos Parlamento narys Juozas Imbrasas kartu su Utenos rajono savivaldybės tarybos nariu Osvaldu Katinu lankėsi Utenos regioninio profesinio mokymo centre ir Utenos "Saulės" gimnazijoje.

 

Pirmą politikai atvyko į Utenos regioninio profesinio mokymo centrą, kur konferencijų salėje jų laukė moksleiviai. Susitikimo pradžioje buvo parodytas filmukas apie Utenos regioninį profesinį mokymo centrą. Video medžiagoje užfiksuoti centre besimokančių jaunuolių pasakojimai apie tai, kaip jiems sekasi mokslai, kodėl pasirinko tam tikras specialybes.

 

Po filmuko peržiūros Juozas Imbrasas papasakojo moksleiviams apie tai, kodėl Lietuvai naudinga būti ES nare, apie Europos Parlamentą, politikų darbą bei bendradarbiavimą su savo šalių valdžios institucijų atstovais. Politikas išklausė nuomones bei atsakė į klausimus. Juozas Imbrasas moksleiviams pateikė klausimus apie Europos Parlamentą. Geriausiai į klausimus atsakė moksleivis Laurynas Mikalka.

 

Susitikimo metu Juozas Imbrasas kalbėjo apie Europos Sąjungos lėšų panaudojimą ir žemės pardavimą užsieniečiams. Politikas pabrėžė, kad Lietuvos ir Europos ūkininkai turi skirtingas konkurencines sąlygas, todėl leisti parduoti žemę užsieniečiams būtų galima tik tuo atveju, jeigu būtų suvienodintos visos Europos Sąjungos ūkininkų gaunamos išmokos, nes kitaip Lietuvos žemės pardavimas užsieniečiams tik dar labiau pablogintų mūsų šalies ūkininkų padėtį.

 

Moksleiviams įdomiausia tema buvo jaunimo nedarbo problemos. Juozas Imbrasas papasakojo apie tai, kad Europos Sąjungos šalyse 15-24 metų jaunuolių nedarbas sudaro apie 25 procentus, bet kai kur siekia ir daugiau, nei 50 procentų. Dabartinė Lietuvos situacija atitinka Europos vidurkį ir jaunimo nedarbas sudaro apie 25 procentus. Jaunimo nedarbas visoje Europos Sąjungoje yra dvigubai didesnis, nei bendras nedarbo lygis. Jaunimo užimtumo didinimas ir nedarbo mažinimas - vienas iš opiausių klausimų. Nuo kitų metų Lietuvoje bus pradėta įgyvendinti Jaunimo užimtumo iniciatyvą, kuriai pritarė Europos Taryba. Pagal iniciatyvą 2014-2020 metais Europos jaunimo užimtumo didinimui numatyta skirti 6 mlrd. eurų. Juozas Imbrasas kalbėjo apie tai, kad svarbiausias tikslas - užtikrinti, kad visi jaunuoliai iki 29 metų per 4 mėnesius nuo darbo netekimo arba mokymosi baigimo, gautų pasiūlymą toliau dirbti, mokytis, atlikti praktiką arba stažuotę. Europos Parlamento narys pabrėžė, kad sprendžiant jaunimo nedarbo problemą, maža tik siekti įgyvendinti Jaunimo užimtumo iniciatyvą. Be galo svarbu tai ar Lietuvos valdininkams pavyks padaryti viską tam, kad būtų maksimaliai efektyviai panaudotos skirtos lėšos.

 

Baigdamas susitikimą, politikas padėkojo renginio dalyviams už priėmimą ir palinkėjo gražių artėjančių švenčių.

 

Po susitikimo su moksleiviais mokymo centro direktorius Zenonas Alekna aprodė Juozui Imbrasui ir Osvaldui Katinui Utenos neįgaliųjų mokymo centro patalpas, kurios randasi Utenos regioninio profesinio mokymo centro teritorijoje. Direktorius papasakojo politikams apie neįgaliųjų mokymus bei su tuo susijusias problemas. Pagrindine problema buvo įvardinta tai, kad nors neįgaliesiems sudarytos visos galimybės mokytis, bet realybėje, norintis mokytis neįgalusis susiduria su rimta problema - negauna valstybės finansavimo mokymams, nes mokymus finansuojančios Darbo biržos atstovai prašo pateikti darbdavio pažymą, kad po mokymų neįgalusis bus įdarbintas (tokia pat tvarka galioja ir kitiems suaugusiems). Iš vienos pusės tokia tvarka taupo valstybės lėšas, o iš kitos pusės - riboja neįgaliųjų ir ne tik galimybes. Diskutuodamas šia tema, Juozas Imbrasas kalbėjo apie tai, kad situacija nepasikeis tol, kol Lietuvoje neatsiras glaudus bendradarbiavimas tarp valstybės, darbdavių ir mokymo įstaigų.

 

Susitikimo metu Utenos regioninio profesinio mokymo centro atstovai parodė politikams ir vieną iš savo pasididžiavimų - pirmą Lietuvoje ruošiamą elektroninę knygą moksleiviams. Direktorius kalbėjo apie tai, kad tai naujas būdas sudominti moksleivius mokytis. Planuojama, kad artimiausiu metu mokymo centre atsiras planšetinių kompiuterių, kurių dėka moksleiviai galės skaityti įstaigos elektroninę knygą. Juozas Imbrasas ir Osvaldas Katinas pagyrė mokymo centro atstovus už įdomią ir moksleiviams naudingą iniciatyvą.

 

Atsisveikindami su Utenos regioninio profesinio mokymo centro vadovybe, politikai padėkojo už jiems skirtą laiką ir palinkėjo sėkmės.

 

Po to jie nuskubėjo į Utenos "Saulės" gimnaziją, kur Juozo Imbraso laukė gausiai susirinkę mokymo įstaigos moksleiviai. Lygiai taip pat, kaip ir Utenos regioninio profesinio mokymo centre, politikas papasakojo jaunimui apie Europos Parlamentą, politikų darbą, Europos Sąjungos lėšų panaudojimą, jaunimo nedarbo problemą.

 

Utenos "Saulės" gimnazijos moksleiviai aktyviai dalyvavo diskusijoje su politiku, uždavinėjo klausimus ir domėjosi europarlamentaro darbu. Politikas taip pat moksleiviams uždavė klausimus apie Europos Parlamentą. Geriausiai į klausimus atsakė moksleivis Renatas Bertulis.

 

Susitikimo su moksleiviais pabaigoje politikas padėkojo renginio dalyviams už priėmimą ir palinkėjo gražių artėjančių švenčių. Utenos "Saulės" gimnazijos direktorius Valentinas Bubulis padovanojo politikams gimnazijos ženkliukus, kaip atminimą apie apsilankymą mokymo įstaigoje.

 

Po susitikimo su moksleiviais direktorius aprodė politikams mokymo įstaigos patalpas ir antrą gimnazijos pastatą, kuris buvo pastatytas XIX amžiuje (buvę grafo Balsevičiaus dvaro rūmai), jame prieš dešimtmetį buvo atlikta vidinė rekonstrukcija. Juozas Imbrasas teigiamai įvertino gimnazijos pastangas ir siekius išsaugoti kultūrinio - istorinio paveldo elementus. Politikams buvo aprodyta pastate įkurta gimnazijos biblioteka, kurios retų knygų kolekcija galima tik didžiuotis.

 

Valentinas Bubulis papasakojo ir apie tai, kad 2018 metais gimnazija švęs 100 metų jubiliejų ir kad didžiausias gimnazijos turtas - žmonės ir istorija, kad jis labai didžiuojasi gimnazijos auklėtiniais, garsiais Lietuvoje ir pasaulyje. Tarp gimnazijos auklėtinių - ir Juozo Imbraso bei Osvaldo Katino bendramintis, LR Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis. Europos Parlamento narys Juozas Imbrasas pasidžiaugė gimnazijos pasiekimais.

 

Baigdami apsilankymą Utenos "Saulės" gimnazijoje, politikai padėkojo direktoriui už šiltą priėmimą ir palinkėjo sėkmės.

 

Europos Parlamento narys Juozas Imbrasas dar kartą nuoširdžiai dėkoja Utenos regioninio profesinio mokymo centro ir Utenos "Saulės" gimnazijos atstovams už priėmimą.

 

Daugiau informacijos apie susitikimus galite gauti iš Europos Parlamento nario Juozo Imbraso padėjėjos Utenoje Ruzannos Katinienės telefonu 8655 59686 arba elektroniniu paštu imbraso.biuras@gmail.com

 

Daugiau nuotraukų iš apsilankymo Utenoje galite pamatyti Juozo Imbraso ir Ruzannos Katinienės tinklapio http://www.facebook.com/ paskyrose.

 

 

Nuotraukose: akimirkos iš Juozo Imbraso apsilankymo Utenos regioninio profesinio mokymo centre ir Utenos "Saulės" gimnazijoje.