Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 12 19
Juozas Imbrasas: „Žemės pardavimas užsieniečiams – tik suvienodinus išmokas“

Europos Parlamento narys Juozas Imbrasas kartu su Utenos rajono savivaldybės tarybos nariu Osvaldu Katinu lankėsi Utenos regioninio profesinio mokymo centre ir Utenos "Saulės" gimnazijoje. Utenos regioninio profesinio mokymo centre Juozas Imbrasas papasakojo moksleiviams, kodėl Lietuvai naudinga būti ES nare, apie Europos Parlamentą, politikų darbą bei bendradarbiavimą su savo šalių valdžios institucijų atstovais. Politikas išklausė nuomones bei atsakė į klausimus. Juozas Imbrasas mokleiviams pateikė klausimus apie Europos Parlamentą. Geriausiai į klausimus atsakė moksleivis Laurynas Mikalka. Susitikimo metu Juozas Imbrasas kalbėjo apie Europos Sąjungos lėšų panaudojimą ir žemės pardavimą užsieniečiams.

"Lietuvos ir Europos ūkininkai turi skirtingas konkurencines sąlygas, todėl leisti parduoti žemę užsieniečiams būtų galima tik tuo atveju, jeigu būtų suvienodintos visos Europos Sąjungos ūkininkų gaunamos išmokos, nes kitaip Lietuvos žemės pardavimas užsieniečiams tik dar labiau pablogintų mūsų šalies ūkininkų padėtį", - pabrėžė europarlamentaras. Moksleiviams įdomiausia tema buvo jaunimo nedarbo problemos. J. Imbrasas pažymėjo, kad Europos Sąjungos šalyse 15-24 metų jaunuolių nedarbas sudaro apie 25 procentus, bet kai kur siekia ir daugiau nei 50 procentų.

Lietuvoje jaunimo nedarbas atitinka ES vidurkį - sudaro apie 25 procentus. Jaunimo užimtumo didinimas ir nedarbo mažinimas - vienas opiausių klausimų. Nuo kitų metų Lietuvoje bus pradėta įgyvendinti Jaunimo užimtumo iniciatyvą, kuriai pritarė Europos Taryba. 2014-2020 metais Europos jaunimo užimtumo didinimui numatyta skirti 6 mlrd. eurų. Pasak J. Imbraso svarbiausias tikslas - užtikrinti, kad visi jaunuoliai iki 29 metų per 4 mėnesius nuo darbo netekimo arba mokymosi baigimo, gautų pasiūlymą toliau dirbti, mokytis, atlikti praktiką arba stažiuotę. Europos Parlamento narys pabrėžė, kad sprendžiant jaunimo nedarbo problemą, neužtenka tik siekti įgyvendinti Jaunimo užimtumo iniciatyvą. Be galo svarbu, ar Lietuvos valdininkams pavyks padaryti viską tam, kad būtų maksimaliai efektyviai panaudotos skirtos lėšos.

Mokymo centro direktorius Zenonas Alekna papasakojo apie neįgaliųjų mokymus bei su tuo susijusias problemas. Pagrindine problema buvo įvardinta tai, kad nors neįgaliesiems sudarytos visos galimybės mokytis, bet realybėje norintis mokytis neįgalusis susiduria su rimta problema - negauna valstybės finansavimo mokymams, nes mokymus finansuojančios Darbo biržos atstovai prašo pateikti darbdavio pažymą, kad po mokymų neįgalusis bus įdarbintas (tokia pat tvarka galioja ir kitiems suaugusiems). Tokia tvarka taupo valstybės lėšas, tačiau, kita vertus, riboja neįgaliųjų, ir ne tik jų, galimybes tobulėti. Diskutuodamas šia tema, Juozas Imbrasas kalbėjo, kad situacija nepasikeis tol, kol Lietuvoje neatsiras glaudus bendradarbiavimas tarp valstybės, darbdavių ir mokymo įstaigų. Susitikimo metu Utenos regioninio profesinio mokymo centro atstovai parodė politikams ir vieną savo pasididžiavimų - pirmą Lietuvoje ruošiamą elektroninę knygą moksleiviams. Tai - naujas būdas motyvuoti moksleivius mokytis Susitikime su Utenos "Saulės" gimnazijos moksleiviais aktyviai diskutuota apie Europos Parlamento veiklą, aptarta gimnazijos veikla ir pasiekimai. .