Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 12 11
EP nenuėjo skandalo keliu, bet nuvertino tėvų svarbą auklėjant vaikus

Strasbūre vykstančioje plenarinėje sesijoje Europos Parlamentas nepritarė pirminiam EP narės iš Portugalijos Edite Estrelos rezoliucijos dėl Lytinės ir reprodukcinės sveikatos ir teisės projektui. Nedidele europarlamentarų balsų persvara pritarta alternatyviam rezoliucijos projektui, kuriame neliko kontraversiškai vertintų teiginių dėl vaikų lytinio auklėjimo.

Tačiau priimtoje rezoliucijoje pažymima, kad lytinės ir reprodukcinės sveikatos ir teisių, taip pat lytinio švietimo mokyklose politikos formavimas ir įgyvendinimas patenka į valstybių narių kompetencijos sritį, o ES gali prisidėti skatindama valstybių gerąją patirtį. „Esu įsitikinęs, kad auklėjant vaikus visais klausimais svarbiausias vaidmuo tenka ir turi tekti tėvams, o ne valstybei ir jos institucijoms. Nė viena valdiška įstaiga negali geriau už tėvus žinoti ir nuspręsti, kada, kaip ir apie ką tinkamiausias metas kalbėti su savo vaikais", - sakė europarlamentaras, frakcijos „Laisvės ir demokratijos Europa" vicepirmininkas, Rolandas Paksas.

Tokia nuostata buvo įtvirtinat ir jo parengtame alternatyviame rezoliucijos projekte. Tačiau dauguma europarlamentarų pasirinko tarpinį variantą tarp skandalingojo pirminio projekto ir jo alternatyvų, atmesdami kontraversiškas nuostatas, bet pripažindami valstybę, o ne tėvus, pagrindiniu institutu, formuojančiu vaikų lytinio švietimo politiką ir įgyvendinimą. Balsuojant už šį projektą EP frakcijos „Laisvės ir demokratijos Europa" Lietuvos delegacijos nariai R. Paksas ir Juozas Imbrasas, kaip ir dar 33 europarlamentarai, susilaikė. Projekto tekstui pritarė 334 EP nariai, nepritarė 327. Nesutikdama su EP pozicija, pranešėja E. Estrela atsiėmė savo pavardę ties priimtu dokumentu.