Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 12 07
R. Paksas iniciavo apskritojo stalo diskusiją

„Manau, kad prasminga idėja Vilnius - Europos kultūros sostinė, dar gali būti reabilituota ir ateityje iš naujo realizuota ne tik kaip proginė akcija, o kaip mūsų miesto įprasmintas įvaizdis", - sakė europarlamentaras Rolandas Paksas, skaitydamas pranešimą apskritojo stalo diskusijoje „Vilniaus kultūros paveldo apsauga: lūkesčiai ir praradimai".

Vilniaus Dailės Akademijos senųjų rūmų Gotikinėje salėje vykusią diskusiją iniciavo Europos Parlamento frakcijos „Laisvės ir demokratijos Europa" vicepirmininkas R. Paksas ir Lietuvos kultūros politikos institutas. Diskusijoje aptarti Vilniaus istorinės ir kultūrinės raidos ypatumai Europos kultūros kontekste, kalbėta apie bendrųjų Europos Sąjungos kultūros tendencijų įtaką nacionaliniam savitumui ir jo išsaugojimui. „Vilnius - mūsų valstybės sostinė - yra ypatingas miestas.

Čia turime ne tik aiškiai suvokti tradiciją, pažinti, tyrinėti, puoselėti daugiataučio paveldo vertybes, bet ir kurti modernaus tautiškumo kultūrą. Vilnius turi tapti tikru aukštosios lietuvių nacionalinės kultūros studijų ir sklaidos centru Europoje", - savo pranešime pabrėžė R. Paksas. Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad būtina rūpintis ne tik senųjų vertybių išsaugojimu, bet ir tuo, kokie kultūriniai užmojai formuoja šiandienį sostinės veidą. Europarlamentaras kvietė iš naujo įvertinti nacionalinio stadiono projektą dėl pasirinktos vietos ir architektūrinių sprendimų, iki 2015 metų vidurio užbaigti nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos rekonstrukciją. Apgailestaudamas, kad u- Europos Sąjungos paramos lėšas statomuose bei rekonstruojamuose objektuose nebelieka rūpesčio lietuvių tautos kultūros reikalais, naujausių laikų Lietuvos valstybės istorijos ženklų, R. Paksas ragino imtis priemonių sustabdyti architektūrinį Vilniaus nykimą ir darnios plėtros užtikrinimui įkurti nacionalinę miesto urbanistinės raidos kolegiją.