Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2013 12 06
Rolandas Paksas: „Skandalingajai rezoliucijai ne! Kodėl nepasitikima šeima ir jos gebėjimu auginti vaikus?“

Europos Parlamento frakcijos „Laisvės ir demokratijos Europa" vicepirmininkas Rolandas Paksas kategoriškai nepritaria europarlamentarės Edite Estrelos pateiktai rezoliucijai dėl Lytinės ir reprodukcinės sveikatos ir teisės. „Vaikų lytiškumo ugdyme svarbiausias vaidmuo tenka tėvams. Jie geriausiai pažįsta ir žino savo vaiką, kuris kiekvienas yra labai individualus, todėl oficialiais dokumentais reglamentuoti reikalavimus apie ką turi būti informuojami vienos ar kitos amžiaus grupės vaikai, yra visiškai nepriimtini", - sako europarlamentaras R. Paksas.

Jis pateikė alternatyvų rezoliucijos projektą, kuriame primena, kad tėvų teisė auklėti vaikus pagal savo religinius ar nereliginius įsitikinimus apima jų teisę atsisakyti bet kokio netinkamo valstybinių ar nevalstybinių veikėjų kišimosi į jų vaikų ugdymą. R. Pakso pateiktame rezoliucijos projekte taip pat pabrėžiama, kad atsižvelgiant į viešosios tvarkos doktrinos principą ir tarptautiniu mastu pripažintus standartus, vaiko tėvai ar teisėti globėjai turi laisvę užtikrinti, kad jų vaikai būtų ugdomi pagal jų pačių įsitikinimus, ir kad vaikį lytinis negali būti priverstinis, įskaitant mokymą apie LRST skatinimą ir abortus, prieš jų tėvų ar teisėtų globėjų valią, nes pagrindinis principas, kuriuo turi būti vadovaujamasi, yra vaiko interesai. „Sąmoningi tėvai stengiasi perduoti vaikams šeimos vertybes, atsakyti į vaikų klausimus, taip pat ir susijusius lytiškumu.

Tad labai keista, kai tai norima formalizuoti valstybės lygiu - ar tikrai nebeliko ką veikti Europos Sąjungos teisėkūroje, jeigu nebepasitikima šeimos institucija ir jos gebėjimu auginti vaikus?", - klausia Europos Parlamento svarstytai rezoliucijai nepritariantis R. Paksas. Šių metų spalį Europos Parlamentas atmetė prieštaringai vertinamą europarlamentarės iš Portugalijos Editos Estrelos pateiktą rezoliuciją dėl„Lytinės ir reprodukcinės sveikatosbeiteisių" ir nutarė sugrąžinti jį tobulinti į Moterų teisių ir lyčių lygybėskomitetą. Lapkričio pabaigoje šis komitetas balsų dauguma pritarė kiek modifikuotam rezoliucijos tekstui, kuris ir toliau sulaukia itin kritiškų vertinimų dėl radikalių nuostatų vaikų lytinio švietimo klausimais. Didelės visuomenės dalies, įvairių organizacijų ir tėvų pasipiktinimą kelia rezoliucijoje siūlomos rekomendacijos lytinį prasidėti nuo gimimo. Rezoliucija yra įtraukta į preliminarią kitą savaitę vyksiančios Europos Parlamento sesijos darbotvarkę. „Nebalsuosiu už šią rezoliuciją pats ir raginsiu visus frakcijos kolegas bei europarlamentarus iš Lietuvos svarstyti alternatyvų jos projektą", - sakė R. Paksas.