Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2014 01 14
R. Paksas: „Lietuva parodė gebanti pasiekti svarbius susitarimus ir rasti pačius geriausius sprendimus“
„Lietuva buvo pirmoji iš trijų Baltijos valstybių, kuriai teko garbė ir pakankamai sunki užduotis antrąjį praėjusių metų pusmetį pirmininkauti Europos Sąjungos Tarybai. Džiaugiuosi, kad pakankamai jauna bendrijos narė pasirodė kaip subrendusi, patikima ir politikoje viena solidžiausių bendrijos narių, gebanti pasiekti svarbius susitarimus ir rasti pačius geriausius sprendimus", - kalbėdamas Europos Parlamento plenarinėje sesijoje, apžvelgiant Lietuvos pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai, sakė europarlamentaras, frakcijos „Laisvės ir demokratijos Europa" vicepirmininkas Rolandas Paksas. Politiko vertinimu, dėl to, kad pirmininkavimo metu Ukraina ir ES nepasirašė asocijuotos narystės bei laisvos prekybos sutarties, nėra Lietuvos kaltės.

 

„Turime pripažinti, kad ir pati Ukraina, ir Europos Sąjungos institucijos nepadarė visko, ką galėjo, kad ant partnerystės sutarties būtų sudėti visi taškai. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad per šį laikotarpį Rytų partnerystės srityje, pirmininkauja Lietuvai pasiekti kiti svarbūs dalykai: sutarta dėl bevizio režimo Moldovai, pasirašyti kiti keturi susitarimą", - sakė parlamentaras.

 

Kaip svarbius dalykus, pasiektus pirmininkaujant Lietuvai, R. Paksas įvardijo pasiektus susitarimus dėl septynmečio biudžeto, Bankų sąjungos kūrimo, bankų priežiūros ir pertvarkymo, indėlių garantijų.

 

Savo pasisakymo pabaigoje parlamentaras akcentavo, kad kalbant apie svarbius pasiekimus ir gerus rezultatus, nereikėtų pamiršti, kad Europos Sąjunga šiandien stovi kryžkelėje tarp federacinės sąjungos ir nacionalinių valstybių sandraugos ir apsisprendimas, kuria kryptimi teks eiti, yra neišvengiamas.

 

„Privalome šiek tiek pakeisti kai kurias bendrijoje vis garsiau skambančias politines nuostatas. Jeigu ir toliau šūkis „Daugiau Europos" reikš mažiau laisvių ir teisių nacionalinėms valstybėms, nebus nieko gero. Orientuokime šiandieninę politiką į nacionalinių valstybių sąjungą, nes būtent stiprios, savo identitetą, kultūrą ir religiją turinčios valstybės yra stiprios Europos pagrindas", - kalbėjo europarlamentaras R. Paksas.