Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2014 01 02
Kaip ir kasmet, sausio 1 d. Europos Parlamento narys Juozas Imbrasas su žmona Birute dalyvavo Lietuvos vėliavos dienos ir vėliavos iškėlimo Gedimino kalno Pilies bokšte Vilniuje 95-ųjų metinių paminėjime. Per Vėliavos ceremoniją Lietuvos kari

Absoliuti dauguma Lietuvos gyventojų norėtų patys tiesiogiai rinkti savivaldybių merus jau per kitąmet vyksiančius savivaldos rinkimus.

Tą rodo gyventojų nuomonės tyrimas: beveik 80 proc. jo dalyvių pareiškė pritariantys europarlamentaro, EP frakcijos „Laisvės ir demokratijos Europa" vicepirmininko Rolando Pakso siūlymui, kad jau 2015 metų savivaldos rinkimuose gyventojai merus galėtų rinkti tiesiogiai. Didžiausią pritariančiųjų šiam siūlymui grupę sudaro 50-59 metų vyrai, aukštąjį, aukštesnįjį ar specialųjį išsilavinimą turintys specialistai ir asmenys, kurių vidutinės šeimos pajamos vienam šeimos nariui sudaro 600-800 litų per mėnesį.

Tiesioginiams merų rinkimams jau kitąmet pritaria po daugiau kaip 80 proc. išvardintų grupių atstovų. „Seniai aptarinėjamos tiesioginių merų rinkimų idėjos realizavimas yra viena svarbiausių nuostatų, kurią būtina įgyvendinti, siekiant realios savivaldos. Piliečių dalyvavimas valstybės valdyme negali apsiriboti, kaip yra iki šiol, vien jų dalyvavimu rinkimuose, kuriuose jie negali patys išsirinkti nei mero, nei seniūno - arčiausia jų esančios valdžios", - sakė europarlamentaras R. Paksas. Anot jo, tik tiesiogiai žmonių išrinktas meras gali vadintis meru.

Todėl, atmetant nuogąstavimus dėl galimo dvivaldystės atsiradimo, mero vaidmens sureikšminimo, politinių partijų ir jų teritorinių padalinių įtakos susilpnėjimo, tikimybės apsirikti renkant merus, patirties neturėjimo efektyviai kontroliuoti mero veiklą bei pasinaudoti sudėtingu mero atstatydinimo mechanizmu, būtina tobulinti egzistuojantį savivaldos modelį ir pakeisti teisės aktus, kad tiesioginiai merų rinkimai galėtų vykti jau kitąmet. „Lietuva yra ratifikavusi Europos vietos savivaldos chartiją, kurioje yra išdėstyti bendrieji europiniai standartai, užtikrinantys vietos savivaldos teisių bei laisvių gynimą ir jų plėtrą.

Šiame dokumente yra įtvirtintas irsubsidiarumo principas, kuriuo siekiama užtikrinti, kad sprendimus priimtų kuo artimesnė piliečiams institucija - bendruomenė, seniūnija, savivaldybė. Tiesioginiai merų rinkimai - labai svarbus sprendimas, kurį priimti turi būti patikėta bendruomenei, taip pademonstruojant ir valdžios pasitikėjimą žmonėmis. O būtent nuo to ir prasideda demokratija", - pabrėžė EP narys R. Paksas.