Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2014 01 05
G. Rudžionis : sostinės opozicija valdantiesiems negaili kritikos
Vilniaus metai: kokie buvo? Kokie bus?Kaip visada, valdantieji tiek į praeitį, tiek į ateitį žvelgia optimistiškai, opozicija - negaili kritikos.

 

Gediminas Rudžionis,Tvarkos ir teisingumo frakcijos seniūnas

 

2013-ieji

 

Džiaugiuosi, kad 2013-ieji, nelaimingi metai, baigėsi ir Vilnius tebestovi, o vilniečiai gyvi. Tačiau bėda ta, kad Vilniaus miestas ir savivalda eina žemyn. Gresia finansinis bankrotas, o nuostoliai didesni nei biudžetas. Biudžetas didelis, bet skolos jį viršija. Štai jums ir gera, ir bloga naujienos. Tai ir didžiausia bėda. Mūsų frakcija mano, jog reiktų taip ūkininkauti, kad turimas miesto turtas duotų kokią nors naudą. Dabar naudos pats miestas negauna, o tik žiūri, kaip galėtų ką nors gauti iš Vyriausybės, kaip pasiskolinti (nors nelabai kas jau nori mums skolinti). Išlaidaujama į kairę ir į dešinę. Džiugu, kad atsirado oro linijų bendrovė. Aišku, aš tai sakau su ironija. Liūdna, kad tam išleista 20 mln. litų, o žmonėms dažnai grąžinami bilietai, lėktuvai tai skrenda, tai neskrenda. Tai toks juokų kampelis, kuris Vilniui kainuoja labai brangiai. Džiugu, kad turime sporto mokyklų, bet liūdna, kad jos naikinamos. Buvo dešimt, o liko trys. Po Rūtos Meilutytės pergalių meras į krūtinę mušėsi ir sakė, kad baseinai stovės kone kiekviename mikrorajone, o dabar matome, kad likviduojamas bene paskutinis. Sakoma, kad atseit taupymo sumetimais. Štai kita ranka duodami 8 mln. litų komandoms, kurios atstovauja ne Vilniui, o Lietuvai. Būtų galima rasti dar daug dalykų, kuriems mes nuosekliai priešinamės. Pavyzdžiui, labai blogai, kad savivaldybė pasižadėjo sumokėti 72 mln. litų šilumos tinklams už filtrų statybą, nors dar net neaišku, ar jie išvis bus pastatyti. Lengva ranka miesto turtas yra praskolinamas ir paskui atiduodamas nuomininkui, nes skolos vertė viršys įmonės vertę.

 

2014-ieji

 

Nuotaikos turi būti tokios, kad būtum pasirengęs kiek įmanoma atsakingiau dirbti tavim patikėjusių vilniečių labui. Mes esam tarybos nariai. Jeigu kas nors pradeda manyti, kad jis labai ypatingas, tai aš parodau į gatvę ir pasakau, jog ten vaikšto mūsų viršininkai ir mes vykdome jų valią. Labai liūdna, kad sunaikintos seniūnijos, nes savivaldos turi būti arčiau žmogaus, o seniūnija yra ta žemiausia grandis, kuri yra arčiausiai. Iki tol seniūnai negalėjo nieko spręsti, neturėjo finansinių galių, buvo skiriami, o ne renkami. Dabar viskas išspręsta vienu mostu - seniūnijos paprasčiausiai uždarytos. Nepaisant gyventojų apklausos rezultatų. 70 proc. gyventojų to nenorėjo. Tai kas yra tarybos viršininkai? Liūdna, kad savivalda tolsta nuo žmonių. Sieksime, kad ji būtų arčiau. Jeigu būtų mūsų valia, tai seniūnai būtų renkami, turėtų įgaliojimus, finansines galias. Miestas juk yra gyventojai. Nebūtų žmonių, nebūtų ir miesto.