Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2014 02 01
Vasario 4 - ąją, antradienį, Europos Parlamento plenarinėje sesijoje Strasbūre bus balsuojama dėl pasiūlymo priimti rezoliuciją „Dėl ES kovos su homofobija ir diskriminacija ir lytinės tapatybės veiksmų plano", kurią teikia piliečių lai
„Džiaugiuosi, jog priimdama sprendimą tęsti piliečių iniciatyvą dėl referendumo, Vyriausioji rinkimų komisija nepasidavė politiniam spaudimui ir ažiotažui. Tačiau tikslas dar, toli gražu, nėra pasiektas.

 

Vertą pagarbos darbą valstybei atliko privalomojo referendumo iniciatyvinė grupė ir jis turi būti tęsiamas. Reikia ne tik teisinių sprendimų, bet ir politinės valios eiti toliau. Tauta turi nevaržomai išreikšti savo nuomonę dėl žemės pardavimo užsieniečiams. Būtent politikai yra atsakingi, kad priimant tolesnius sprendimus Konstitucinis Teismas nebūtų įveltas į politinių interesų verpetą,"- sakė Prezidentas Rolandas Paksas, partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas.

 

„Esu įsitikinęs, kad Tautos valios pareiškimas dėl žemės neprieštarauja Europos Sąjungos teisei bei demokratijos principams ir nereikėtų spekuliuoti, jog referendumas kaip nors galėtų būti siejamas su Lietuvos naryste Europos Sąjungoje. Lietuvos valstybę kuria Tauta ir niekas negali varžyti ar riboti Tautos suvereniteto. Lietuva yra visateisė Europos Sąjungos valstybė ir jos piliečių teisės taip pat negali būti ribojamos,"- pabrėžė R.Paksas.

 

Iniciatyvinė grupė siūlo surengti privalomąjį referendumą dėl trijų Konstitucijos straipsnių keitimo - sumažinti reikalavimus referendumui surengti ir uždrausti žemės pardavimą užsieniečiams bei juridiniams asmenims. Siekiama pagrindiniame šalies įstatyme įtvirtinti, kad referendumą būtų galima surengti surinkus ne mažiau kaip 100 tūkstančių rinkimų teisę turinčių piliečių parašų.

 

Tikslinant piliečių duomenis parašų lapuose, partija Tvarka ir teisingumas siūlė organizacinę paramą privalomojo referendumo iniciatoriams ir juos palaikė VRK priimant teigiamą sprendimą: partijos Tvarka ir teisingumas deleguota atstovė Danutė Markeliūnienė balsavo už referendumo inicatyvos pratęsimą.

 

Partijos Tvarka ir teisingumas informacijos centras