Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2014 01 28
Lietuviams nepriimtina ES peršama vienalytiškumo politika

Šeimos vertybės, kultūra ir tradicijos šiandieniniame globaliame pasaulyje patiria vis daugiau išbandymų. Europos Sąjungos šalyse, ačiū Dievui, kol kas mažesnėje bendrijos narių dalyje, įteisintos tų pačių porų santuokos. Vokietijos teisinėje terminijoje neseniai įteisinta trečioji lytis, leidžianti pačiam žmogui pakeisti savo lytį kita, jeigu Dievo duotoji jam nepatinka. Bandymų sujaukti žmonių sąmonę, propaguojant visuomenės belytiškumą ar tam tikros pakraipos lyties sampratą, apstu ne tik Europos Sąjungoje, bet ir vienoje iš jos narių Lietuvoje.

Dar visai neseniai, prisidengiant įvairiomis asociacijomis, į šalies švietimo sistemą bandyta prastumti rekomendacijas dėl alternatyvių ugdymo programų. Jose atvirai siekta pateikti mokiniams alternatyvias šeimos sampratas, atmesti "heteroseksualumo prielaidą", o visų lyčių santykius vertinti kaip lygiavertes gyvenimo būdo alternatyvas. Tačiau tokios užmačios anaiptol nepriimtinos didžiajai daliai Lietuvos visuomenės. Kaip rodo gyventojų nuomonės tyrimas, 65 procentai Lietuvos žmonių pritartų siūlymui Lietuvoje įstatymu bet kada ateityje uždrausti trečiosios lyties įteisinimą. Galimybę teikti tokį įstatymo projektą svarsto Europos Parlamento frakcijos „Laisvės ir demokratijos Europa" vicepirmininkas Rolandas Paksas. Anot jo, prieštaringai vertinami teisės aktų projektai, reglamentuojantys privalomą vaikų lytinį švietimą ankstyvame amžiuje bei apibrėžiantys seksualinės ir reprodukcinės sveikatos teises, vis atkakliau braunasi į visos Europos Sąjungos teisinę bazę.

„Praėjusių ir šių metų sandūroje Europos Parlamente ne kartą buvo svarstyta prieštaringai vertinta parlamentarės Edite Estrela rezoliucija, kuria bandyta įteisinti vaikų lytinį švietimą europiniu lygiu, diskutuota dėl dokumentų, kuriais bandoma įteisinti neribotą teisę į abortus ir kitų su lytiškumu susijusių klausimų. Esu įsitikinęs, kad tokiame kontekste turėtų būti priimti labai aiškūs nacionaliniai teisės aktai, kurie užkirstų kelią mūsų tautos įsitikinimams ir valiai prieštaraujančių nuostatų įteisinimui", - sakė europarlamentaras R. Paksas. Jo siūlymui įstatymu bet kada ateityje uždrausti trečiosios lyties įteisinimą pritaria beveik 68 proc. vyrų ir 63 proc. moterų. Už tai pasisako ne tik 75 proc. vyresnio (70 metų ir vyresni), bet ir daugiau kaip 64 proc. 30-39 metų bei daugiau kaip 61 proc. jaunesnių kaip 29 metų respondentų. Siūlymui pritartų beveik du trečdaliai įvairaus išsilavinimo Lietuvos gyventojų. „Tokie apklausos duomenys dar kartą patvirtina pagarbą tradicinėms vertybėms ir blaivų daugumos žmonių požiūrį į užmačias dirbtinai kištis į natūralius procesus. Džiaugiuosi, kad Lietuvos žmonės šeimą šiandien vertina kaip vertybę ir didesnė dalis šalies piliečių yra nusistatę prieš vienos lyties santuokas ar trečiosios lyties atsiradimą Lietuvoje", - sakė R. Paksas.