Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Sausio 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 30123456 
 78910111213 
 14151617181920 
 21222324252627 
 28293031123 
Naujienos
 
2014 02 03
Rolandas Paksas: „Seksualinė orientacija nesuteikia pagrindo reikalauti išskirtinių teisių“
Europarlamentaras Rolandas Paksas, frakcijos „Laisvės ir demokratijos Europa" vicepirmininkas, nepritaria ES kovos su homofobija ir diskriminacija dėl seksualinės orientacijos ir lytinės tapatybės veiksmų planui ir kartu su frakcijos kolegomis siūlo alternatyvų rezoliucijos projektą.

 

Jame europarlamentarai ragina Europos Komisiją, valstybes nares ir atitinkamas agentūras užtikrinti visapusį ir lygiateisišką naudojimąsi visomis pagrindinėmis piliečių teisėmis bei pusiausvyrą tarp teisės į lygybę ir kitų fundamentalių teisių.

 

„Seksualinė asmens orientacija negali ir neturi būti priežastimi reikalauti išskirtinių teisių bei tokias teises suteikti. Pagarba žmogaus teisėms ir laisvėms turi būti visuotinė ir vienoda ", - įsitikinęs europarlamentaras R. Paksas.

 

Jis kritiškai vertina europarlamentarės Ulrike Lunacek pateiktą veiksmų plano ir rezoliucijos projektą, kuriame Europos Komisija ir valstybės narės raginamos skirti ypatingą dėmesį lesbiečių, gėjų, biseksualių, translyčių ir interseksualių asmenų teisių užtikrinimui ir gynimui. U. Lunacek pranešimą Europos Parlamentas svarstys ir už jį balsuos kitą savaitę vyksiančiame plenariniame posėdyje.

 

„Belieka apgailestauti, kad pastaruoju metu su seksualine orientacija ir lytiškumu susiję klausimai sudaro vis didesnę Europos Parlamento darbotvarkės dalį. Aktyviai ir nuolat stumiamų tokių klausimų svarstymas atima daug laiko, kurį europarlamentarai turėtų skirti kitų neatidėliotinai spręstinų problemų svarstymui", - kalbėjo R. Paksas. Jis įsitikinęs, kad Europos Sąjungoje, kuri yra grindžiama pagarbos žmogaus orumui, laisvės, demokratijos, lygybės ir pagarbos žmogaus teisėms vertybėmis, turi būti vienodai ginamos ir gerbiamos kiekvieno žmogaus laisvės ir teisės, neišskiriant nė vienos asmenų grupės.

 

R. Paksas pabrėžė, kad europarlamentui teikiamame svarstyti pranešime yra labai daug diskutuotinų, subsidiarumo principui prieštaraujančių nuostatų, kurių įtvirtinimas seksualinių mažumų teises iškeltų prieš kitų visuomenės grupių teises ir pažeistų visuotinai įsigalėjusias normas.

 

„Pagarbos tradicinėms vertybėms tikrai nebūčiau linkęs vadinti homofobija. Pastaruoju metu stebimas kone priešingas procesas: bet kuris prieštaravimas vis garsesniems ir kategoriškesniems seksualinių mažumų teisių gynėjų reikalavimas sulaukia išties homofobiškos jų reakcijos", - sakė R. Paksas.