Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2014 02 19
Dėl situacijos Ukrainoje sprendimo – europarlamentaro R. Pakso pasiūlymai
Europos Parlamento frakcijos „Laisvės ir demokratijos Europa" vicepirmininkas Prezidentas Rolandas Paksas šiandien frakcijos posėdyje Prancūzijoje diskutuojant apie situaciją Ukrainoje, pasiūlė kolegoms kviesti Europos Parlamento vadovus sušaukti bendrą Europos Komisijos ir Europos Vadovų Tarybos posėdį. „Politinė krizė Ukrainoje, peraugusi į kruvinus susirėmimus tarp valdžios jėgų ir visuomenės, tampa visos Europos politikos galimybių išmėginimu. Siūlyčiau nedelsiant sušaukti bendrą ES Parlamento frakcijų atstovų, Europos Komisijos bei Europos Vadovų Tarybos posėdį. Jame būtina nedelsiant ieškoti politinės veiksenos būdų sustabdyti bet kokį smurtą ir susirėmimus tarp abiejų konfrontuojančių pusių", - frakcijos posėdyje sakė europarlamentaras R. Paksas.

 

Politiko teigimu, Europos Parlamento bei Europos Komisijos atstovai galėtų sudaryti specialią derybų grupę, kuri veiktų kaip nešališkas tarpininkas ieškant taikių krizės tarp dabartinės Ukrainos valdžios ir opozicijos sprendimo būdų ir priemonių.

 

„Smurtui, nesvarbu iš kurios pusės jis bekiltų, negali būti jokio pateisinimo. Kraujo praliejimas negali būti nei kovos už laisvę, nei siekio išsaugoti valdžią priemone. Europos politikai privalo net tik žodžiais, bet ir konkrečiais veiksmais įtikinti abi konfrontuojančias puses nedelsiant nutraukti smurtą, o patys surengti taikos konferenciją, kuri surastų taikius abiem pusėms priimtinus problemos sprendimo kelius", - situaciją Ukrainoje įvertino R. Paksas.

 

Šiuos parlamentaro pasiūlymus ir frakcijos „Laisvės ir demokratijos Europa" poziciją dėl įvykių Ukrainoje frakcijos vicepirmininkas, politikas iš Danijos Mortenas Messerschmidtas perduos ES šalių užsienio reikalų ministrams rytoj planuojamame surengti Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos posėdyje.