Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2014 03 03
Partijos Tvarka ir teisingumas rinkimų štabo PAREIŠKIMAS dėl susidariusios politinės situacijos ir VRK atsakomybės
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) šių metų kovo 1 dieną nusprendė atsisakyti išduoti Rolandui Paksui rinkėjų parašų rinkimo lapus dėl to, kad Rolandas Paksas neatitinka Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų įstatyme nustatytų reikalavimų būti kandidatu į Respublikos Prezidentus. Atskirų komisijos narių, ypač pirmininko Zenono Vaigausko, tendencingi pasisakymai posėdyje atskleidė principinę VRK nuostatą nukreipti Rolandą Paksą į teismines instancijas ginti pažeistų teisėtų jo interesų.

 

VRK nariai nedviprasmiškai pripažino, kad Prezidento rinkimų įstatymo 2 straipsnio 2 dalis neatitinka Konstitucijos nuostatų, kad nėra teisinio pagrindo tiesiogiai netaikyti Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimo, kuris privalo būti įgyvendinamas nedelsiant per protingą laiko tarpą ir valstybės institucijos negali priimti šiam sprendimui priešingų teisės aktų, o Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimo nevykdymas negali būti pateisinamas „politinėmis priežastimis", tačiau nurodė, kad įregistruoti Rolando Pakso jie negali, nes privalo vadovautis Konstitucijai prieštaraujančiu įstatymu. Tai suponuoja išvadą, kad šios Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimus lemia ne teisiniai pagrindai, o politiniai motyvai. Todėl VRK negali priimti Konstitucijos reikalavimų požiūriu adekvačių sprendimų, užtikrinančių laisvus ir demokratiškus rinkimus.

 

Kitaip tariant, Vyriausioji rinkimų komisija, priimdama prieštaringą sprendimą sukliudyti Rolandui Paksui įvykdyti visus kandidatui į Respublikos Prezidentus keliamus reikalavimus, kuriuos apibrėžia Lietuvos Respublikos Konstitucija bei kiti teisės aktai, pažeidė ne tik jo pilietines teises, bet ir sulaužė demokratinį laisvų rinkimų principą, įtvirtintą Lietuvos nacionalinėje ir tarptautinėje teisėje.

 

Pareiškiame, kad Vyriausioji rinkimų komisija, bandydama eliminuoti Rolandą Paksą šiame Respublikos Prezidento rinkimų politinės kampanijos etape, sąmoningai ignoravo Lietuvos Konstituciją, sulaužė priesaiką ir turi būti nušalinta.

 

Sprendimas apsunkinti arba iš viso neleisti dalyvauti Respublikos Prezidento rinkimuose vienam pagrindinių potencialių kandidatų - partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkui Rolandui Paksui, neteisėtai apriboja daugelio Lietuvos žmonių teisę į laisvus rinkimus. Situacijai išlikus nepakeista, įvykę rinkimai negalėtų būti laikomi nei sąžiningais, nei laisvais, o jų rezultatai būtų nelegitimūs ir neteisėti. Tai gali sukelti sunkiai prognozuojamų padarinių Lietuvos kaip demokratinės valstybės prestižui, šalis gali sulaukti tarptautinių sankcijų.

 

Partijos Tvarka ir teisingumas informacijos centras