Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Vasario 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728123 
Naujienos
 
2014 03 11
Juozas Imbrasas: „Ukrainos krizė apnuogino ES politikos silpnąsias puses“

Kryme neslūgstanti įtampa tebėra prikausčiusi pasaulio visuomenės dėmesį. Diskusijos šia tema netyla ir Europos Parlamente. Į sesiją susirinkę europarlamentarai kartu su Europos Sąjungos Tarybos ir Europos Komisijos atstovais aptars Rusijos karinių pajėgų buvimo Kryme ir ES pagalbos, sprendžiant krizę, klausimus bei priims rezoliuciją dėl situacijos Ukrainoje.

Rezoliucijos, kuria sveikinamas Ukrainos žmonių ryžtas ir smerkiamas Rusijos elgesys, tekstas turėtų būti perduotas ne tik visų ES institucijų, bet ir Ukrainos bei Rusijos valdžių atstovams. Europarlamentaras Juozas Imbrasas, Europos Parlamento frakcijos „Laisvės ir demokratijos Europa" Lietuvos delegacijos atstovas, įsitikinęs, kad parlamentas turėtų atsisakyti aptakios ligšiolinės retorikos ir siųsti labai aiškią žinią Ukrainos žmonėms ir Rusijos valdžiai. „Politinė krizė Ukrainoje, peraugusi į kruvinus susirėmimus tarp valdžios ir visuomenės, tapo politikos galimybių išmėginimu. Turėtume išdrįsti pripažinti, kad žuvusių žmonių kraujas krinta ir ant nepakankamai ryžtingos mūsų Sąjungos politikos. Kalbėta aptakiai, delsta pernelyg ilgai, nesiūlant konkrečių sprendimų", - Europos Parlamente vykusiose diskusijose sakė J. Imbrasas. Anot jo, smurtui, nesvarbu iš kurios pusės jis bekiltų, negali būti jokio pateisinimo.

Europos politikai privalo ne žodžiais, o darbais pasiekti, kad įtampa Ukrainoje nuslūgtų, prasidėtų vienijimosi procesas. „Europos Parlamento ir kitų institucijų atstovai galėtų sudaryti specialią darbo grupę, kuri veiktų kaip nešališkas tarpininkas ir konsultantas, kad Ukrainoje būtų užtikrinta taika, sklandūs demokratiniai procesai, suformuota nauja valdžia", - pabrėžia J. Imbrasas. Jis pastebėjo, kad kriziniai momentai visuomet išryškina stipriąsias ir silpnąsias puses. „Krizė Ukrainoje apnuogino silpnąsias Europos Sąjungos politikos puses. Tolesniais veiksmais turi būti parodyta stiprybė, kuri būtina ir tikėjimui, ir pasitikėjimui Europos Sąjunga", - kalbėjo J. Imbrasas.