Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2014 03 19
Rolandas Paksas: „Neįgaliųjų rūpesčiai neturi tapti antraplanėmis problemomis“

Visuomenei tebesprendžiant užsitęsusias ekonominio sunkmečio problemas: išaugusio nedarbo, socialinės atskirties - labiausia pažeidžiamos visuomenės dalies - neįgalių žmonių rūpesčiai lieka antrame plane. „Europos finansinė ir ekonominė krizė tapo ir socialine bei žmogaus teisių krize. Nedarbas, skurdas ir atskirtis auga visoje Europos Sąjungoje, bene labiausiai paliesdama negalią turinčių žmonių kasdienybę" , - pastebi Europos Parlamento frakcijos „Laisvės ir demokratijos Europa" vicepirmininkas Rolandas Paksas.

Anot jo, siekiant sukurti sąlygas neįgaliems žmonėms turėti visavertį gyvenimą, turi būti užtikrintas kokybiškų socialinių paslaugų prieinamumas ir įgyvendintos neįgaliųjų teisės, numatytos Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių konvencijoje. Jungtinių tautų Neįgaliųjų teisių konvencijos šalys yra įsipareigojusios užtikrinti ir skatinti visapusišką visų neįgaliųjų visų žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių įgyvendinimą be jokios diskriminacijos dėl neįgalumo. Europarlamentaras R. Paksas kreipėsi į Europos Komisiją, pateikdamas klausimus, kokių veiksmų, vykdydama makroekonominę politiką, komisija ketina imtis, kad būtų pasiekta pažangos įgyvendinant JT Konvenciją, kokias specialias priemones ketinama įgyvendinti, kad būtų skatinama parama užimtumui ir stiprinamos socialinės apsaugos sistemos?

Komisijai adresuotame rašte europarlamentaras taip pat klausia, ar svarstoma galimybė reformuoti Europos semestro procesą taip, kad būtų užtikrintas didesnis ES makroekonomikos politikos ir socialinės įtraukties bei skurdo mažinimo tikslų suderinamumas? Ar numatoma sukurti specialią strategiją dėl neįgaliųjų užimtumo, socialinės įtraukties ir skurdo mažinimo su numatytais konkrečiais tikslais? Europos Sąjungoje negalia nustatyta vienam iš šešių asmenų, t.y. daugiau kaip 80 milijonų (apie 16 proc.) žmonių yra neįgalūs. Labiausiai dėl menkų galimybių įsidarbinti šių žmonių skurdo lygis yra 70 proc. didesnis už vidutinį. Neįgaliųjų užimtumo lygis bendrijoje yra 2-3 kartus mažesnis nei įgaliųjų, o Rytų Europos šalyse atlygintiną darbą turi vos 10-15 proc. neįgalių žmonių. Vakarų Europoje šis skaičius siekia 40 proc. „Negalia jau pati savaime yra problema. Todėl būtina imtis visų priemonių ir mobilizuoti kiekvienos valstybės atskirai ir visų kartu pastangas, kad jos ištikti žmonės turėtų ne tik teises, bet ir galimybes į visavertį gyvenimą", - sakė europarlamentaras Rolandas Paksas.