Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2011 09 12
R. Paksas: „Tikroji lenkų padėtis Vilnijoje anaiptol ne tokia, kokią bando nupiešti kaimynai“
Europos Parlamento narys, partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, Prezidentas Rolandas Paksas šią savaitę pradeda susitikimus su žmonėmis Vilniaus krašte ir Šalčininkuose. Susitikimų tikslas: iš pačių žmonių, o ne politikų išgirsti apie realią situaciją šiame Lietuvos regione.

 

"Dirbdamas prezidentu buvau suplanavęs darbus, kurie būtų leidę Lietuvos lenkams pilniau integruotis į mūsų valstybę, atviriau išsakyti savo lūkesčius. Tai, kad dabar paprasčiausi ūkiniai reikalai yra paverčiami tautinės nesantaikos tema - nenormalu ir neleistina. Mūsų šalies politikai nebegali sėdėti kabinetuose, reikia eiti ir kalbėtis su žmonėmis. Vilniaus krašte gyvena ne vien tik lenkai - rusai, totoriai, karaimai, visų kitų tautybių atstovai taip pat yra Lietuvos piliečiai", - sakė politikas.

 

Pirmadienį R. Paksas bei „tvarkiečių" frakcijos Seime seniūnas Valentinas Mazuronis susitiko su Eišiškėse įsikūrusios bendrovės „Eisiga" direktoriumi Rišard Počobut ir bendrovės darbuotojais. Siuvimo įmonėje dirbančios moterys kalbėjo, kad gyvenimas šiame krašte teka įprasta vaga, jokios diskriminacijos čia nejaučiama.

 

„Gal ten, jūs, politikai dėl ko nors tarpusavyje nesutariate. Čia žmonės kaip gyveno greta vienas kito, taip ir gyvena, niekas mūsų nespaudžia. Va, ir čia įvairių tautybių moterys dirba, ir jokios nesantaikos nėra - taip man siuvykloje kalbėjo viena moteris", - po susitikimo įspūdžiais dalijosi europarlamentaras. Per keletą savaičių R. Paksas Vilnijos krašte ketina susitikti su ūkininkais, moksleiviais, verslininkais, miestelių ir kaimų gyventojais. Jis ketina ne tik išsiaiškinti, kokia šiandien yra situacija krašte, bet ir įvertinti, kokie yra tautiniai, piliečių ir vietos valdžios santykiai.

 

„Tvarkiečių" lyderis ir Europos Parlamento narys R. Paksas, vertindamas kaimyninės valstybės aukštų pareigūnų išsakytus priekaištus Lietuvai dėl lenkų tautinės mažumos padėties, sako, kad valstybės institucijos ir šalies politikai privalo duoti ryžtingą atkirtį bet kokioms pastangoms dirbtinai kuriamas šalies vidaus gyvenimo problemas perkelti į tarptautinę plotmę, uždėti joms nacionalinį atspalvį, kurio iš tiesų nėra ir niekada nebuvo.

 

Video medžiaga:

http://www.youtube.com/watch?v=YwApbZIp0Qs&feature=player_embedded