Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Vasario 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728123 
Naujienos
 
2014 04 15
J. Imbrasas Lietuvos vietinės rinktinės įkūrimo minėjimo iškilmėse
Balandžio 12 d. Kauno įgulos karininkų ramovėje vyko Lietuvos vietinės rinktinės įkūrimo 70-osios metinės. Iškilmėse dalyvavo Europos Parlamento narys Juozas Imbrasas, LR seimo narys Arimantas Dumčius, LR Krašto apsaugos vicemenistras Marijus Velička, Lietuvos kariuomenės atstovai, Kauno miesto atstovai, kiti svečiai.Renginį suorganizavo Kauno įgulos karininkų ramovė, Lietuvos vietinės rinktinės karių sąjunga, Generolo Povilo Plechavičiaus Kadetų mokykla. Iškilmės prasidėjo Šv. Mišios Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje. Po Šv. Mišių buvo padėtos gėlės prie gen. Povilo Plechavičiaus biusto Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje.

 

"Garbė Jums, nepabijojusiems sunkiu Tėvynei metu, eiti ginti savo Tėvų žemės", - kreipdamasis į Lietuvos Vietinės rinktinės veteranus kalbėjo europarlamentaras J. Imbrasas. Po kalbos J. Imbrasas įteikė Lietuvos Vietinės rinktinės Karių sąjungos vado pavaduotojui, dimisijos kapitonui J. Krauliui V. Kavaliausko knygą „Karžygiai".

 

1944 m. vasario 16 d. generolas Plechavičius per radiją kreipėsi į Lietuvos jaunimą ir pakvietė savanorius į jo organizuojamą rinktinę. Kreipimęsi akcentuota būtinybė kovoti su "raudonuoju banditizmu" ir Armija Krajova. Į generolo kvietimą greitai buvo atsiliepta: planuotas savanorių kontingentas surinktas per savaitę. Gen. P. Plechavičius per trumpą laiką suorganizavo 12 batalionų po 750 karių ir dalinius prie komendantūrų. Po Lietuvos vėliava į Vietinę rinktinę susibūrė maždaug 20 tūkstančių žmonių. Vietinės rinktinės kariai vilkėjo vokiškas uniformas, skiriamieji ženklai buvo trispalvis antsiuvas ant rankovės su užrašu "Lietuva".

 

Tąkart Vietinės rinktinės vadas generolas Povilas Plechavičius skelbė: "...Į Stalino pasikėsinimą mus išnaikinti - visi lietuviai buriasi į Vietinę Rinktinę. Tegu Maskva žino, kad nė vienos pėdos savo žemės lietuviai be kovų Maskvai neužleis, kad už kiekvieną pėdą Lietuvos žemės kris tūkstančiai bolševikų bandos galvų. Lietuviai per amžius gynė nuo priešų savo žemę ir šiandien visi kaip vienas pasiryžę ginti savo Tautos laisvę, garbę ir gyvybę. ...Lietuviai kariai! Kai tėvynė pavojuj, imkime tvirtai ginklą į savo rankas, kad visi susibūrę į Lietuvos rinktinę išvalytume savo žemę nuo visų tų iš Rytų beslenkančių banditų, kurie žudo mūsą brolius, niekina mūsą moteris, plėšia ir degina mūsą turtą O tu Lietuvos jaunime, kuris neturėjai ginklo rankose, seki savo vyresniąją brolių pėdomis." (Kalba netaisyta).

 

Generolo P. Plechavičiaus įkurtos Vietinės rinktinės atminimą puoselėja Lietuvos vietinės rinktinės karių sąjunga. Ši sąjunga labai veikli: pastatė paminklus žuvusiems kariams - 2002 m. Ašmenoje, Baltarusijoje, 2004 m. Paneriuose, Vilniuje, 2008 m. pastatė biustą generolui P. Plechavičiui Karo muziejaus sodelyje Kaune. Kauno ramovėje įrengė patalpas, kurias suremontavo už savo lėšas ir prižiūri Ramovėje esančią ekspoziciją, skirtą pagerbti Rinktinės įkūrėją ir vadą gen. Povilą Plechavičių.