Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Vasario 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728123 
Naujienos
 
2014 08 24
Europos Parlamento narys Prezidentas Rolandas Paksas: BALTIJOS KELY
Šią rugpjūčio 23 - ąją minime Baltijos kelio dvidešimt penkerių metų sukaktį. Ką šiandien mums reiškia šis įvykis, sutelkęs Tautą bendram valios manifestui - laisvei ir Nepriklausomybei? Ką kiekvienas mename apie tą, jau praėjusio amžiaus (kaip bėga laikas!) istorinį faktą? Renginiai, parodos, koncertai, archyvinės fotografijos, laužavietės, paminkliniai ženklai, proginės monetos, susirinkimai, vėliavų pakėlimai etc. tinka bet kuriam oficialiam istoriniam paminėjimui.

 

Baltijos kelias buvo stebuklas, kurio neįmanoma suvokti iki galo, kurio liudininkaI dar esame daugelis gyvųjų. Tai galima prilyginti bibliniam pasakojimui apie perskirtus Raudonosios jūros vandenis, atskyrusius išsilaisvinančius izraelitus nuo jų persekiotojų egiptiečių.

 

Baltijos kelias - tai ypatingas nepakartojamas bendrumo jausmas.

 

Baltijos kelias - tai įkvėptas Tautos atsivertimas, taikus sukilimas išsivaduoti, išpažinti laisvę, drąsiai išreikštas lietuvių troškimas išlikti.

 

Baltijos kelias akimirksniu užgydė mūsų sąmonėje paliktus juodojo Molotovo ir Ribentropo pakto randus ir įkvėpė kurti.

 

Tarp to, kas individualu ir to, kas bendra, gali būti milžiniškas atstumas, neišmatuojamas magistralės Vilnius-Ryga- Talinas kilometrais.

 

Kiekvienas patyrėme tai, ką sunku apsakyti be patoso, paprastais žodžiais. Kiekvienas savyje tebenešiojame tą dvasios virpesį.

 

Dvidešimt penkeri metai! Mename tuos, kurie jau senyvi atėjo į kelią, jų jau seniai nebėra tarp gyvųjų. Prisimename vaikus, kurie užaugo, sukūrė savo gyvenimus, o Baltijos kelią mena kaip vieną iš daugelio vaikystės nutikimų. Žvelgiame į fotografijose įamžintas akimirkas. Kiekvienas atmintyje turime išlikusius vaizdus.

 

Vienam tai emocija, kilusi žvelgiant praskrendantį lėktuvą, kuris pažeria gėles ir jos iš dangaus krenta ant plento. Kitam - išgirstas minios atodūsis išvydus žiežirbas ir į pievą krentantį lėktuvėlį, užkliudžiusį aukštos įtampos laidus. Trečiam - rankos paspaudimas, vėjas, gelstantys laukai, įkaitęs asfaltas, traškantis tranzistorinis radijo imtuvėlis, neįtikėtina tyla, vyrų būrelis, oriai nešantis ažuolinį kryžių, daugybė pakelėj tvarkingai surikiuotų „žiguliukų" ar „moskvičiukų", kurie visi tą dieną buvo magistralėje, pralekiantis žurnalistų ir fotoreporterių ekipažas, televizijos operatoriai filmuojantys gyvąją žmonių grandinę nuo motociklų.

 

Tik kitą dieną, atsivertę dienraščius pamatėme nuotraukas iš paukščio skrydžio: štai jis - Baltijos kelias.

 

Svarbiausia - ne autobusai ir automobiliai, ne žmonių gausybė, suplaukusi iš visos Lietuvos miestelių ir aplinkinių kaimų atsistoti kelyje. Svarbiausia, kad tą dieną kiekvienas pajautėme, ką byloja Tauta, ką reiškia orumas, žygis už laisvę, pasitikėjimas vienas kitu.

 

Vienybė. Skambančios melodijos atgarsiai: „Prie jūros miega sesės trys, jas plauna Baltijos banga...".

 

Man Baltijos kelias - Teisingumo kelias, kurį renkuosi kiekvieną dieną, dėl kurio esu pasiryžęs atiduoti dalelę savęs. Tai mūsų bendrystės ir vilties kelias, kuris kaip gimtinės kvapas yra nesunaikinamas ir neužmirštamas.

 

Laikas mūsų neįveikia - mes esame Baltijos kely! Ir būsime.