Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Vasario 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728123 
Naujienos
 
2014 08 04
Prie Lūksto – „tvarkiečių“ sąskrydis
Savaitgalį prie Lūksto ežero jau tryliktąjį kartą susirinko partijos „Tvarka ir teisingumas" nariai. Dvi dienas trukusio sąskrydžio metu partijos taryba aptarė galimus kandidatus į viceministrus, priimė rezoliuciją dėl migracijos reikalus spręsiančios komisijos bei nubrėžė gaires artėjančiuose savivaldos rinkimuose. Susirūpino migracija

 

Susitikimo metu politikai ne tik bendravo bei smagiai leido laiką, tačiau aptarė ir prioritetinius klausimus.

 

Sąskrydžio atidarymo renginyje susirinkusiems partijos nariams buvo pristatyta „Tvarkos ir teisingumo" tarybos parengta rezoliucija, kurioje atkreipiamas ypatingas dėmesys į gyventojų migracijos problemą.

 

„Manau, kad tai viena pagrindinių ir kol kas nesprendžiamų problemų. Labai apmaudu, kad gyvendami jau trečią dešimtmetį nepriklausomoje Lietuvoje, mes prarandame šimtus tūkstančių mūsų gražių žmonių", - problemos aktualumu suabejoti neleido partijos pirmininkas bei Europos parlamento narys Rolandas Paksas.

 

Pašnekovo teigimu, į politikus nuspręsta kreiptis tam, kad būtų pradėti spręsti strateginiai klausimai, jog būtų numatytos už migracijos mažinimą atsakingos institucijos bei asmenys.

 

Valdančiųjų koalicija jau pritarė „tvarkiečių" siūlymui įkurti atskirą komisiją, migracijos klausimams spręsti, Seimui susirinkus į rudens sesiją - šis klausimas turėtų būti svarstomas.

 

Aptarė kandidatūras

 

Sąskrydžio metu partijos vadovai aptarė ir galimas kandidatūras į laisvas partijai priklausančias vietas ūkio, aplinkos, finansų ir vidaus reikalų viceministrų vietas.

 

„Oras yra pritvinkęs diskusijų. Manau, kad aptarsime po 3-4 kandidatus į kiekvieną vietą", - pirmąją politikų susitikimo dieną užtikrino europarlamentaras.

 

Sąskrydžio metu, buvęs šalies vadovas pabrėžė, jog partija nepritaria „juodųjų" sąrašų formavimui ir sieks, jog būtų ištirta, kas tokius sąrašus formuoja, kieno politiniu tikslu jie sudaromi, kokie yra sąrašuose esantiems asmenims mesti kaltinimai bei kada šie veiksmai baigsis.

 

Savivaldai sieks galių

 

Savaitgalį buvo diskutuota ir artėjančių savivaldos rinkimų klausimais. R.Paksas pastebėjo, jog šiuo metu miestų savivaldoms itin trūksta dėmesio.

 

„Savivalda yra podukros vietoje. Kiekviena valdžia prieš rinkimus sako, kad reikia sugrąžinti savivaldai teises ir galimybes spręsti, tačiau atėjusieji į valdžią - tvarkosi priešingai", - kritikos negailėjo partijos vedlys.

 

Pašnekovo teigimu, tikimasi, jog gyventojai „tvarkiečius" palaikys taip pat aktyviai, kaip palaikė ir Europos parlamento rinkimų metu.

 

Numatoma, kad tokiu atveju, partijai „Tvarka ir teisingumas" atitektų apie 250 mandatų savivaldybių tarybose. Šiuo metu daugiau nei 30 visos Lietuvos savivaldybių „tvarkiečiai" užima valdančiosios daugumos vietas.

 

R.Paksas prognozavo, jog tokia pozicija partijai leistų ženkliai pakeisti savivaldos politiką. Pašnekovo teigimu, savivaldybėms vertėtų suteikti daugiau sprendimų laisvės.

 

„Tai, ką galima išspręsti vietoje, tai reikia ir spręsti. Miesto problemų nereikia perduoti apskričiai ar ministerijai", - pridūrė politikas.

 

Pirmininkas užtikrino, jog būtina priimti tiesioginius mero rinkimus. Tokia rinkimų tvarka, anot pašnekovo, leistų miestų vadovams užsiimti realiais darbais, o ne tik svarstyti, kaip išlaikyti postą, mat šiuo metu pagrindinis miesto mero galvos skausmas, jog netikėtai susikurs frakcija, kuri užsimos jį nuversti.

 

Siekė rekordo

 

Sąskrydžio metu, kurio šiųmetis šūkis - už rankų susiėmę-prikelkim Lietuvėlę, „tvarkiečiai" pasiekė ir naują Lietuvos rekordą.

 

Penktadienį perpiet Lūksto ežero pakrantėje partijos nariai pelnė didžiausios iš žmonių sudarytos Lietuvos žemėlapio projekcijos rekordo titulą.

 

Tai jau ne primas kartas, kai sąskrydžio dalyviai siekia simbolinio rekordo. Pernai politikų susitikimo metu buvo siekiama iš žmonių sudaryti rekordinio dydžio Europos Sąjungos vėliavos projekciją.

 

Iš visų Lietuvos kampelių sugūžėjusiems partijos nariams visą dieną netrūko numatytų smagių renginių bei rungčių. Politikus linksmino gerai žinomi muzikantai.

 

www.dienamedia.lt