Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Vasario 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728123 
Naujienos
 
2014 10 20
Rolandas Paksas: neįgaliųjų teisių padėtis Lietuvoje yra prasta, valstybės socialinę politiką reikia keisti iš esmės
Europos Parlamento narys Prezidentas Rolandas Paksas susitikime su asociacijos "Lietuvos neįgaliųjų forumas" bei kitų, neįgaliuosius atstovaujančių organizacijų vadovais aptarė neįgaliųjų socialinės integracijos problemas Lietuvoje.

 

"Neįgaliųjų teisių padėtis Lietuvoje yra prasta, valstybės socialinę politiką reikia keisti iš esmės. Labiausiai pažeidžiamos visuomenės grupės turi būti apgintos: būtina didinti biudžeto lėšas neįgaliųjų integracijos programoms, gerinti viešosios aplinkos prieinamumą, pritaikant neįgaliesiems būstą ir aplinką, didinti jų savarankiškumą, skatinti įsidarbinimo galimybes. Svarstant kitų metų biudžetą, valdančiosios koalicijos partneriams siūlysiu didinti lėšas neįgaliųjų socialinės integracijos reformoms, "- pareiškė Rolandas Paksas, partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas.

 

Pasak R.Pakso, pirmiausiai būtina padidinti Nacionalinės žmonių su negalia socialinės integracijos programos biudžetą bent 4 milijonais litų, nes nuo 2008 metų šios programos finansavimas sumažintas 10 mln. litų.

 

Laikantis principo - "Nieko neįgaliesiems be neįgaliųjų" reikia veiksmingai plėtoti šalyje pradėtas neįgaliųjų socialinės integracijos reformas, pritraukti aktyviausius socialinius partnerius - neįgaliųjų skėtines organizacijas.

 

Dėl minimalios algos didinimo iki šiol nėra suplanuotas ir užtikrintas neįgaliųjų organizacijose dirbančių specialistų papildomas finansavimas. Pabrangus darbo valandos įkainiui neįgaliųjų organizacijos priverstos mažinti darbuotojų darbo valandų skaičių, o tai veikia paslaugų kokybę ar dar blogiau, verčia atsisakyti kai kurių būtinų paslaugų.

 

"Mes siekiame, kad Lietuvos visuomenė priimtų neįgalų asmenį kaip pilnateisį savo narį, o ne išstumtų jį į visuomenės užribį. Lietuva dar 2010 metais ratifikavo Jungtinių tautų Neįgaliųjų teisių konvenciją, tačiau prisiimtųjų tarptautinių įsipareigojimų vykdymas stringa dėl per menko politinio dėmsesio neįgaliųjų klausimams. Neįgalieji ir jų šeimos patiria ilgametę socialinę atskirtį, skurdą, šalyje pažeidžiamos jų pilietinės, ekonominės, socialinės teisės,"- sakė Dovilė Juodkaitė, asociacijos „Lietuvos neįgaliųjų forumas" prezidentė .

 

Lietuvos neįgaliųjų forumas - pelno nesiekianti nepolitinė organizacija, kurios pagrindinis tikslas yra ginti žmonių su negalia pilietines, socialines ir ekonomines teise, Asociacija vienija 15 narių: Psichikos sveikatos perspektyvos; Lietuvos aklųjų ir silpnaregių diabetikų draugija; Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga; Lietuvos aklųjų sporto federacija; Lietuvos neįgaliųjų draugija; Lietuvos nefrologinių ligonių asociacija „Gyvastis; Lietuvos šeimų, augiančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrija PAGAVA; Lietuvos žmonių su negalia aplinkos pritaikymo asociacija, Lietuvos žmonių su psichikos sutrikimais globos bendrija, Lietuvos žmonių su negalia sąjunga, Lietuvos žmonių su stuburo pažeidimais asociacija, Lietuvos parolimpinis komitetas.

 

Neįgaliųjų socialinės reabilitacijos projektuose, kuriuos įgyvendina šalies nevyriausybinės organizacijos kasmet dalyvauja ir gauna paslaugas apie 40 tūkst. neįgaliųjų.