Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Vasario 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728123 
Naujienos
 
2014 11 10
Partijos Tvarka ir teisingumas pirmininko Prezidento Rolando Pakso kalba Darbo partijos suvažiavime
Ateidamas sveikinti Jūsų partijos kongresą visos „tvarkiečių" bendruomenės vardu, atsinešiau keletą rašytojo Marko Tveno posakių, kuriais norėčiau su Jumis pasidalinti. „Kai tik atsiduriate tarp daugumos, metas stabtelėti ir pamąstyti".

 

Manau, kad šiandien ši mintis nėra atsitiktinė: ar iš tiesų mes, valdančiosios koalicijos partneriai neturėtume stabtelėti ir pamąstyti, kitaip tariant, ar iš tiesų mūsų partijų politiniai tikslai yra ir daugumos siekiai, ar jie yra įgyvendinami, ar kartais nebuvome suklaidinti, bandyti supriešinti ir suskaldyti, ar nebuvome tapę situacijos įkaitais, kuomet reikėjo priimti sprendimus dėl kurių pagrįstai abejojame?

 

Gal reikia nupūsti dulkes nuo kai kurių mūsų koalicijos Vyriausybės programos nuostatų, atsižvelgiant į laikmečio iššūkius juos koreguoti? Metas stabtelėti ir pamąstyti, nes aplinkinis politinis fonas, švelniai tariant, "daromas" mums nepalankus.

 

Sąžinė - žmogiškosios prigimties širdis. Kai aplinka padaroma pagrindiniu sąžinės matu, jau turima reikalo su suklastota, netikra sąžine. Masės žmogui „gera sąžinė" reiškia prisitaikymą prie aplinkoje vyraujančių pažiūrų ar nuotaikų. Yra tik viena istorija, nors yra daugybė būdų ją perpasakoti. Norėčiau, kad mes priimdami sprendimus siektume remtis tikraisiais šaltiniais, o ne „opozicijos" pramanytais pasakojimais.

 

Kalbant apie politines partijas, jų likimą Lietuvoje, man pirmiausiai iškyla asociacija su Kristoforo Kolumbo istorija, kuri yra tapusi legenda.

 

Kristobalio Kolono (toks tikrasis keliautojo vardas) gyvenimas susipynęs su tarptautinės politikos reikalais, jis rizikingas, pilnas intrigų, apgaulės ir paslapčių tarptautinis sąmokslas, todėl jo gyvybė visada buvo pavojuje, o jo įgūdžiai nuolat buvo išbandomi sunkiausiomis aplinkybėmis.

 

Grįžtant į Lietuvą, norėčiau klausti, kiek prireikė metų šiandien egzistuojančiam melui sukurti ir kiek jų prireiks jam demaskuoti?

 

Kaip sakė Markas Tvenas: „Svarbiausia turėti faktų. O paskui juos galite iškraipyti, kaip norite."

 

Visi mes savo politinėje kelionėje vadovaujamės tais pačiais jūriniais žemėlapiais. Kas yra tas įgudęs jūrinių žemėlapių sudarytojas, kuris sudarinėja tokius žemėlapius mūsų laivams-partijoms plaukioti Lietuvos politikos jūroje?

 

Kokių reikia vyrų, kad sugebėtų spręsti laivavedybos problemas, esant tokiems jūriniams žemėlapiams, kuriuose seklumos nepažymėtos, kuriuose pilna rifų ir baltų dėmių? Kaip išsaugoti laivą, neužplaukus ant rifų?

 

Svarbu neprarasti intensyvaus kurso į tikslą. Darbo partija turi gerus laivavedžius, kurie nepaisant prastų jūrinių žemėlapių, plaukia į tikslą - priekyje žemė!

 

Norėčiau palinkėti, kad Jūs ir mes - koalicijos partneriai - būtume tie žmonės, kurie sudarys naujus navigacijos žemėlapius ir suteiks pavadinimus seklumoms, įlankoms ir iškyšuliams bei uostams, nes mes neturime pagrindo abejoti tuo, ką pamatėme savo akimis ir patyrėme plaukdami Lietuvos politikos jūroje. Esu įsitikinęs, kad Lietuvos politikai šiandien reikia naujų žemėlapių - garbingos politikos taisyklių ir mes jas kartu sukursime.

 

Ir pabaigai Markas Tvenas ji perfrazuojant: „Gandai apie mūsų mirtį buvo gerokai perdėti".

 

Noriu palinkėti Jūsų kongresui kuo geriausios kloties ir padėkoti už galimybę būti su Jumis.

 

Linkiu Darbo partijos kandidatams į merus ir savivaldybių tarybas gerų rinkimų rezultatų.

 

Ypatingi linkėjimai bei gėlės visoms Darbo partijos moterims ir mielai pirmininkei Loretai Graužinienei.

 

Partijos Tvarka ir teisingumas informacijos centras