Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2015 01 12
Meras Artūras Zuokas dar kartą pasityčiojo ir pažemino vilniečius.
Vilniaus mero A.Zuoko dėmesys komercinėms struktūroms, atstovavimas ne vilniečiams, bet verslo interesams, jo iniciatyva vykdyta plati gyventojams reikalingiausių įmonių privatizacija žinoma visiems. A.Zuoko ir jo vadovaujamo socdemų, darbiečių ir lenkų rinkiminės akcijos valdančiojo konglomerato pasityčiojimu iš vilniečių viršūnė tapo sausio 12 nakties vaikų registravimas į darželius internetu.
Tūkstančiai žmonių nuo vidurnakčio iki paryčių praleido bemiegę naktį prie kompiuterių mėgindami užregistruoti savo vaikus į eilę pakliūti į vaikų darželius, bet to negalėjo padaryti. Milijonus litų kainavęs A.Zuoko pasididžiavimas, vadinamoji elektroninė miesto sistema, tiesiog atsuko vilniečiams nugarą - ji neveikė.
Neaišku kokiais tikslais įvesta žmogaus orumą žeminanti vaikų registravimo į darželius tvarka, leidžianti vilniečiams tik kartą per metus nuo vidurnakčio ir tik internetu registruoti savo vaikus į vaikų darželius.
Ši antihumaniška žmogaus orumą žeminanti procedūra sausio 12-osios naktį tapo dar vienu mero pasityčiojimu iš vilniečių. Sausio 12 d. nuo 7 val. iš ryto keli šimtai per naktį nemigusių tėvų užtvindė Savivaldybės pirmą aukštą, vildamiesi užregistruoti savo vaikus į darželius. Jie buvo palikti kelias valandas patys sau guosti vienas kitą.
Meras nesiteikė nusileisti iš savo aukštybių pas žmones ir bent atsiprašyti jų. Matyt, mero atitolimas nuo vilniečių atitinka iš senų laikų mums žinomą nuomonę: „Aš vienas, o jūsų daug."
Iki Savivaldybės meras atvažiuoja išvalytomis gatvėmis, tačiau dauguma vilniečių slidinėja ir klampoja sniego užverstais nepraeinamais kiemais, daugelis gatvių toliau nuo centro sunkiai pravažiuojamos. Simboliška, kad tūkstančių vilniečių pažeminimas ir pasityčiojimas iš jų įvyko mums tragiškos atminties sausio 13 d. išvakarėse.
Tada gynėmės nuo svetimų, dabar tenka kentėti ir gintis nuo savų. Valdyti miestą nusisukus nuo gyventojų ir lemiamu momentu smūgiuoti jiems į paširdžius gali tik jų priešas. Drauge su tūkstančiais vilniečių piktinamės tokiu mero ir jo vadovaujamo valdančiųjų konglomerato elgesiu.
Reikalaujame nedelsiant išspręsti jo paties sukurtą problemą, o jeigu meras save vertina kaip vilniečiams tarnaujantį politiką, padorumas reikalauja prisiimti visą atsakomybę ir nedelsiant atsistatydinti. Merui nesuvokiant savo antivisuomeniško poelgio ir nerandant ryžto atsistatydinti, to drauge su pasipiktinusiais vilniečiais reikalaujame mes - mes - partijos Tvarka ir teisingumas frakcija Vilniaus miesto savivaldybės taryboje ir mūsų bendražygis kandidatas į Vilniaus miesto merus Petras Gražulis.
P.S. Dėl vilniečių bemiegės nakties ir sužlugdyto vaikų registravimo į darželius, anot mero kalti:
a) kiniečiai, nes pasak mero, per Kiniją veikiančias elektronines sistemas buvo sutrikdyta Vilniaus elektroninė miesto sistema. Šiuo atveju, vadovaujantis A. Zuoko logika, galbūt, kaltas buvęs konservatorių meras V. Navickas savo neaiškaus apsilankymo Kinijoje metu parengęs su kiniečiais prieš politinį oponentą A. Zuoką šią akciją;
b) pasak mero, bet kas - net ir nukentėję tėvai; galbūt kas nors iš pasipiktinusių naktiniu registravimu tėvų ir nutaręs priversti merą dirbti ne naktimis, bet kaip visi žmonės dienomis.
Siūlome numatytą kompensaciją už bemiegę naktį ir neįregistruotus vaikus sumokėti ne iš miesto biudžeto, t.y. mokesčių mokėtojų pinigų, bet išieškoti iš kaltininkų: iš Kinijos ar iš V. Navicko, o nenustačius jų kaltės kompensacijos tėvams turėtų būti išmokėtos iš miesto šeimininko - mero, kuriam privalu atsakyti už viską iš asmeninių lėšų.
Mes siūlome vietų problemą vaikų darželiuose spręsti ne statant per dešimt metų vieną 15 milijonų litų kainuojantį 220 vietų darželį, bet panaudojant vaikų darželiams šiuo metu pustuščių mokyklų patalpas. Pustuščių bendrojo lavinimo mokyklų šiuo metu Vilniaus mieste yra daugiau nei dešimt. Tai būtų ir greičiau ir nepalyginamai pigiau.