Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Vasario 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728123 
Naujienos
 
2015 02 05
Dosnūs sau – šykštūs vilniečiams
Replika dėl sostinės biudžeto sudarymo ir pinigų skirstymo ypatumų. Pompastiškai ir su finansiniais nesklandumais nuaidėjo „Vilnius - Europos kultūros sostinė" renginiai. Milijonai nugarmėjo į organizatorių finansinių peripetijų prarajas, nepadidinę kultūros svorio eilinio vilniečio gyvenimo balanse. Iš visos Europos kultūros sostinės bravūros vilniečiams liko šimtus tūkstančių kainavęs Gedimino pilies fone styrantis santechnikos kanalizacijos vamzdis, dar pora į bunkerius panašių griozdų. Tam tikros tarnybos lyg ir ėmėsi ieškoti kaltų. Buvo paviešintos kultūros sostinei skirtus milijonus ne pagal paskirtį panaudojusių pavardės. Viskas baigėsi tyrėjų ir baudžiančiųjų struktūrų pagrūmojimu pirštu. Lengvai pagąsdinti veikėjai liko Lietuvos ir Vilniaus politinio - kultūrinio gyvenimo paviršiuje. Vilniaus valdančiųjų požiūris apskritai į miestiečius, į kultūrą ir sportą mažai pasikeitė. Dėmesys skiriamas projektams nesusijusiems nei su savivalda, nei su vilniečių gyvenimu. O labiausiai reikalinga žmonių gyvenime veikla paliekama be dėmesio ir lėšų.

 

Atskyrus valstybės finansuojamus teatrus ir muziejus bei valstybės prižiūrimas sporto komandas, savivaldybės kultūros ir sporto bazė nuolat siaurėja ir nyksta akyse. Vilniuje iš kelių dešimčių kultūros namų liko vos daugiau kaip dešimt, bet dabar jie vadinami kultūros centrais. Iš dešimties vaikų sporto mokyklų, „optimizavus" jas, liko tik trys ir dar vienas sporto centras. Visam vaikų ir suaugusių masiniam neprofesionaliajam sportui 2015m. biudžete skirta 5.7 mln. eurų (vos 1.5%), o kultūrai ir kultūros projektams atitinkamai 5.1 mln. eurų (vos 1.38%) savivaldybės biudžeto. Meras ir jo sutelkta laisvosios rinkos išpažintojų liberalų komanda skiria grašius vilniečių sportui bei bendruomenių kultūrai ir yra nesuprantamai labai dosni nieko bendro su vilniečių gyvenimo kokybe neturinčių projektų finansavimui. Vilniaus „prestižui", o gal daugiau merui ir valdančiajai daugumai tarnaujančiai aviacijos bendrovei „Air Lituanica" ir taksi „Vilnius veža", valdančiųjų balsais, opozicijai esant prieš, buvo skirta 28 mln. litų (8.1 mln. eurų) ir dar beveik 34 mln. litų (9.8 mln. eurų) turtu. Šie, o ir kiti Vilniaus savivaldybės pinigų ir turto švaistymai buvo pridengti mero sutelktos liberalų, lenkų rinkimų akcijos, darbiečių ir socdemų balsų daugumos pritarimu. Mums, opozicijoje esantiems, neužteko balsų pasipriešinti.

 

Milijonai skiriami savivaldybei nebūdingai, bet valdančiai daugumai labai patinkančiai veiklai, kuri jokiu būdu nesisieja nei su savivaldybės funkcijomis, nei įtakoja vilniečių gyvenimo kokybę. Akivaizdu - dosni ranka yra ten, kur naudinga sau, bet ne daugeliui ir gėdingai šykšti kai reikia skirti lėšas visiems vilniečiams.

 

 

Gediminas Rudžionis Vilniaus m. savivaldybės Tarybos narys