Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Vasario 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728123 
Naujienos
 
2015 02 11
Gėdingas pažadukų finišas artėjančių rinkimų akivaizdoje
Prieš porą metų vykdytoje apklausoje net 70 proc. vilniečių pasisakė už seniūnijų reikalingumą ir jų išsaugojimą. Tuokart į vilniečių nuomonę buvo nusispjauta. Mero Artūro Zuoko vadovaujamos liberalų, darbiečių, socdemų ir lenkų rinkiminės akcijos taryboje daugumos balsais nutarta neatsižvelgti į gyventojų nuomonę ir seniūnijų vietoje steigti informacinius biurus. Šis sprendimas buvo apskųstas teismui ir seniūnijų reorganizacija-jų naikinimas sustabdytas. Tačiau tai nesutrukdė dar esant nepanaikintoms (gyvoms) seniūnijoms pradėti pardavinėti jų patalpas. Šiuo metu jau parduotos Žvėryno, Naujamiesčio, Šeškinės, ruošiamasi parduoti Grigiškių ir Viršuliškių seniūnijų patalpas. Tai daroma akivaizdžiai pažeidžiant viešąjį interesą, nes seniūnijų patalpos buvo ir yra daugeliui gyventojų viešųjų paslaugų centrai. Vietos savivaldos įstatymo 10 str. 7 d. parašyta: „Savivaldybė turi siekti, kad viešosiomis paslaugomis galėtų naudotis visi savivaldybės gyventojai ir kad šios paslaugos būtų teikiamos nuolat". Akivaizdu-nėra patalpų, nėra ir paslaugų. Įstatymo reikalavimų nepaisoma. Klounada su be patalpų likusiais seniūnais ir seniūnijų darbuotojais. Pradžioje Žvėryno seniūnijos valdymas buvo perkeltas į Senamiesčio seniūnijos patalpas Odminių g., o nuo šių metų vasario 9 d. Žvėryno seniūniją vėl distanciniu būdu pavesta valdyti Šnipiškių seniūnui, Viršuliškių seniūnija sujungta su Justiniškių. Šeškinės seniūnijos patalpos pradėtos pardavinėti dalimis dar meraujant V. Navickui ir galutinai parduotos mero A. Zuoko kadencijos pabaigoje. Gatvėje atsidūrė ne tik Šeškinės seniūnas su seniūnijos darbuotojais, bet ir apie 300 žmonių iš Bočių draugijos, Neįgaliųjų, Veteranų ir kitų vietos bendruomeninių organizacijų. Tiesa, seniūną ir seniūnijos darbuotojus, gal kad jie būtų arčiau gyventojų, nutarta perkelti į gyvenamojo namo butą. Seniūnas jaukiai įsikurs buto virtuvėje, dokumentų lentynos - prieškambaryje ir liks dar kambarys darbuotojams bei gyventojų sueigoms. Iš parduotų seniūnijų, pratusiems prie šimtų milijonų, maža naudos, todėl reikėtų mesti į rinką ne seniūnijas, o iš karto savivaldybės dangoraižį! Pinigų būtų kur kas daugiau, o patys valdantieji galėtų persikelti jei ne į mero tai į kurio nors turtingesnio valdančiųjų koalicijos nario erdvesnius namus.

 

Savivalda yra piliečių demokratija, o seniūnijos ir bendruomenės yra tos demokratijos pagrindas - tokia konstitucinė norma. Tačiau tiek įstatymų, tiek konstitucinių nuostatų šiuo atveju nepaisoma. Sostinės tarybos valdančioji dauguma eina tiesmuko administravimo ir anksčiau sukurto turto išpardavinėjimo keliu. Nesiskaitymas su žmogumi ir bendruomene perauga į savivaldos demokratinių vertybių neigimą. Vilnius matomas per litų ir eurų akinius.

 

Apgailėtinai dabar skamba 2011 m. rinkiminiai pažadai ir šūkiai „Svarbiausia žmogus!", „Veikime kartu!", „Valdžia arčiau žmogaus!", „Užtikrinsiu tūkstantinius atlyginimus vilniečiams! „Penktadaliu pigesnė šiluma!" ir pan. Kaip iš tikrųjų? Rinkiminiai pažadai išsigimė į du kartus pabrangusį viešąjį transportą, trečdaliu didesne kaina už šaltą vandenį, net šią šiltą žiemą ženkliai kritus dujų kainai neatpigusį šildymą, duobėtus daugiabučių kiemus, skandalingą vietų trūkumą vaikų darželiuose, nesiskaitymą su vilniečių nuomone, seniūnijų naikinimą ir t.t. Kėsinamasi apmokestinti net daugiabučių kiemuose laikomus automobilius. Eilinio vilniečio gyvenimas ir jo rūpesčiai savivaldybės tarybos valdančiosios daugumos ir jai vadovaujančio mero tinkamo dėmesio nesulaukia...

 

Artėjančių rinkimų akivaizdoje daug kartų apgauti ir nuvilti vilniečiai iš dar kartą kandidatuojančių tarybos valdančiosios daugumos politikų turi griežtai pareikalauti ne rinkiminių pažadų, bet realių įsipareigojimų vilniečių labui. Tiek meras, tiek visi savivaldybės tarybos nariai privalo įsisąmoninti-valdžia priklauso vilniečiams, o jie tik jų atstovai, turintys vilniečių laikinus įgaliojimus.

 

Vilniaus miesto savivaldybės Tarybos narys Gediminas Rudžionis