Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Kovo 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 28293031123 
 45678910 
 11121314151617 
 18192021222324 
 25262728293031 
Naujienos
 
2015 02 19
Kam naudinga Kalvarijų turgavietės nuoma? Arba pasipelnymas vilniečių ir savivaldybės sąskaita
Visi žino jau antrą amžių skaičiuojančią Kalvarijų turgavietę. Iki 2011 m. šią 3 ha ploto prekyvietę administravo savivaldybė. Iš ten dirbančių beveik 2000 prekeivių už prekybos vietas kasmet būdavo surenkama ne mažiau kaip 3 mln. Lt. Kalvarijų turgavietė neabejotinai buvo viena iš nedaugelio garantuotą pelną nešančių savivaldybės įmonių. Auksu kvepianti, kaip ir šventa vieta nebūna tuščia. Neabejotinai ši turgavietė traukia privataus verslo dėmesį. Artūrui Zuokui tapus meru, nepraėjus nė mėnesiui, 2011 m. gegužės 18 d., savivaldybės Tarybos valdančios daugumos balsais Kalvarijų turgavietė, nepaisant joje dirbančių prekeivių ir gyventojų masinių protestų, buvo išnuomota.

Tų pačių metų lapkričio 3 d., Tarybos įgaliotas, Kalvarijų turgavietės nuomos sutartį pasirašė savivaldybės administracijos direktorius su UAB „KTVG" direktoriumi, pagal kurią savivaldybė už turgavietės nuomą turi gauti 1,2 mln. Lt. per metus, o komercinė struktūra UAB „KTVG" per keturis metus investuoti ne mažiau kaip 25 mln. Lt. ir rekonstruoti turgavietę, nekeičiant jos paskirties ir paliekant 2000 vietų prekiautojams. Po 25 m. pasibaigus nuomai rekonstruota turgavietė vėl atiteks savivaldybei. Viskas atrodo gerai. O kaip yra iš tikrųjų? O iš tikrųjų jau nuo sekančių metų nuomininkas pradėjo didinti mokestį už prekybos vietas. Kainos kilo nuo 20-30 Lt. už kv. m iki išnuomavimo ir 2014 m. pasiekė 62 Lt. už kv. m, o 2015 m. iš prekeivių renkama jau po 66 Lt. O tie, kurie prekiauja nuomininkų nuomone geresnėse vietose už kv. m privalo mokėti net 75 Lt. Sutartis net tris kartus buvo pildoma atskirais susitarimais tarp UAB „KTVG" ir savivaldybės administracijos direktoriaus. Pagal šiuos susitarimus daug kas keičiasi-sumažėja prekybinių vietų skaičius nuo 2000 iki 1350, sutartis pratęsiama iki 26 metų ir kitkas.

Viso prekybinių vietų patalpose ir po stogu yra apie 7000 kv. m. Skaičiuojant vidutiniškai po 66 Lt. už kv. m per mėnesį-beveik pusė milijono pajamų, o per metus gaunasi beveik 6 mln. Lt. Tai mokestis tik už prekybos vietas uždarose patalpose, o juk daug prekeivių dirba atvirose vietose. Šią sumą padauginus iš 26 metų, nuomininkui atiteks netoli 160 mln. Lt. Iš šios sumos savivaldybei bus sumokėta tik 30 mln. Lt. Dar 30 mln. skaičiuojant su PVM nuomininkui kainuos turgavietės rekonstrukcija. Nesudėtinga suskaičiuoti - grynas pelnas priartėja prie 100 mln. Lt. Tai reikšminga suma ir ją galėjo gauti Vilniaus miesto savivaldybė, bet ne iš pašalies atklydusi komercinė struktūra. O juk rekonstrukcija iš esmės vykdoma už iš prekeivių surinktus mokesčius, o mokesčiai didinami nesiskaitant su niekuo. Prieita net iki absurdiškų mokesčių-prekeiviai, kurie užima 7,5 kv. m prekybos ploto privalo mokėti 5000 Lt avansinį mokestį o apie šių pinigų panaudojimą, prekeiviai neinformuojami. Jiems sakoma, kad tie pinigai renkami techniniams nesklandumams, avarijoms šalinti, o ir šiaip dėl viso pikto. Šiuo metu prekeiviai, turintys laikinus statinius, privalo sumokėti papildomai 100 eurų už stogelį, nes nuomininkas UAB „KTVG", jiems išnuomavo tuos 7,5 kv. m be stogo.

Taigi, Kalvarijų turgavietės rekonstrukcija vykdoma už turgavietės prekeivių pinigus ir visiškai su jais nesiskaitant. O kur žadėtos nuomininko UAB „KTVG" investicijos? Savivaldybėje yra sudaryta Kalvarijų turgavietės nuomos sutarties priežiūros grupė. Ką ji veikia į šį klausimą negali atsakyti niekas. Prekeiviai, iš kurių lupami pinigai, nė vieno tos kontrolės grupės atstovų nėra nei matę nei girdėję. Tiek savivaldybė, išnuomavusi turgavietę, tiek tos turgavietės nuomininkai privalėtų atsiminti - nebūtų prekeivių, nebūtų turgavietės, nebūtų ir jų suplanuoto pasakiško pasipelnijimo. Savivaldybės tarybos valdančiai daugumai su meru A. Zuoku priešakyje lengva ranka palaiminus Kalvarijų turgavietės nuomą joje perkančių vilniečių ir ten dirbančių prekeivių sąskaita įžūliai pelnosi iš pašalies atėjęs verslas, vadinama UAB „KTVG". Tik ar ją vieną šildo visų mūsų pinigai?...