Mes klausiame
Ką turėtume statyti Vilniuje?
 
Tvarkos ir Teisingumo partija siekia
 
Apsaugoti Lietuvos žmonių orumą, teisingumą, demokratiją.
Paieška svetainėje
Renginių kalendorius
 <<Balandžio 2019>> 
 PirAntTreKetPenŠešSek 
 1234567 
 891011121314 
 15161718192021 
 22232425262728 
 293012345 
Naujienos
 
2011 10 11
Už egzotiškas valdininkų komandiruotes tegul moka A. Kubilius
Šiomis dienomis išgirdome net dvi naujienas.

 

Pirma naujiena yra ta, kad vicekancleris Giedrius Kazakevičius su kolege Naujoje Zelandijoje nepramogavo, todėl ir nėra pagrindo iš jų pareikalauti padengti 40 tūkstančių litų išlaidas.

 

Antra naujiena - kad premjero Andriaus Kubiliaus leidimu du valdininkai iš aplinkos ministerijos išvyko į Pietų Korėją domėtis kova su besiplečiančiomis dykumomis.

 

Abi šias naujienas, kaip ir Vidaus reikalų ministerijos valdininkų kelionę į Maltą moklytis anglų kalbos, sieja tai, kad už tas keliones mokėsime mes visi. Jas sieja ir premjero A. Kubiliaus nuomonė, tos kelionės yra be galo būtinos mūsų valstybės valdymo įgūdžių gerinimui ir be šių kelionių vadovauti Europos Sąjungai Lietuva tikrai negalės.

 

Galima būtų juoktis, jeigu nesinorėtų verkti.

 

Ministerijų valdininkai važinėja po Naująją Zelandiją, Maltą ir Pietų Korėją, Seimo Pirmininkė su pavaduotojais skraido į Japoniją ir visa tai, kaip teigia premjeras A. Kubilius, daroma tik vardan to, kad Lietuvoje likusiems gyventi būtų geriau.

 

Atrodo, kai kam gyventi pasidarė tikrai geriau, tik gaila, kad nedaug kam. Geriau pasidarė keletui ministerijų valdininkų, daliai Seimo vadovybės, gal dar kam nors. O visiems kitiems?

 

Valstybės požiūriu, keliasdešimt tūkstančių litų, išleistų egzotiškoms komandiruotėms, galbūt ir nėra labai dideli pinigai, tačiau moralės požiūriu tai yra elementarus mūsų valstybės piliečių, nesuduriančių galo su galu, niekinimas ir didžiulės nepagarbos jiems demonstravimas.

 

Kai premjeras A. Kubilius kalba apie tai, kad minimalaus atlyginimo kelti dabar negalima, nes nėra pinigų ir tuos 37 litus per mėnesį žmonėms pridės tik nuo kitų metų liepos mėnesio ir tuo pat metu teigia, kad poros valdininkų kelionė į egzotiškas šalis, kainuojanti keliasdešimt tūkstančių litų yra būtina, suprasti premjero logiką gali tik jis pats.

 

Kai Vyriausybės vadovas aiškina, kad kanclerio G. Kazakevičiaus kelionė į Naująją Zelandiją buvo būtina pertvarkant ir gerinant vyriausybės aparato darbą, o vos jam sugrįžus, atleidžia vicekanclerį iš darbo vyriausybėje, tai tokią A. Kubiliaus logiką kažin ar begali suprasti pats premjeras A. Kubilius.

 

Panašu, kad padėtis be išeities. Kuo daugiau Premjeras A. Kubilius viešai kalba apie būtinumą taupyti Tautai, tuo į egzotiškesnes komandiruotes važinėja jo pavaldiniai vyriausybėje.

 

Premjeras A.Kubilius „ramina" mus, kad tai tik pradžia, kad kitais metais tokių egzotiškų kelionių bus dar daugiau.

 

Reikia kažką daryti, nes biudžete pinigų viskam tikrai neužteks.

 

Siūlau Seime priimti nutarimą, įpareigojantį Premjerą A. Kubilių išlaidas už visas panašaus pobūdžio egzotiškas ministerijų valdininkų komandiruotes į Afrikos, Azijos ar Amerikos valstybes bei į Šiaurės ir Pietų ašigalius, kuriuose premjero A. Kubiliaus nuomone geriausia vieta mokytis pirmininkauti Europos Sąjungai, padengti iš asmeninių premjero A. Kubiliaus lėšų. Manau, kad priėmus tokį nutarimą, ministerijų valdininkų, važinėjančių į egzotiškas komandiruotes, skaičius sumažėtų iki minimumo.

 

Jeigu tokių komandiruočių nemažėtų, tai labai greitai baigtųsi premjero asmeniniai finansiniai resursai. Negalėdamas pragyventi už gaunamą premjero atlyginimą, A. Kubilius būtų priverstas keisti darbo vietą.

 

Gal tai nebloga išeitis Lietuvai?